Promocja książki Wiesława Marka Kowalika „Dwory i pałace południowej części województwa mazowieckiego. Powiat Radomski i okolice” w Muzeum im. Jacka Malczewskiego już za nami.

Publikacja liczy ponad 500 stron, na których autor zabiera czytelników w podróż do 24 ocalałych dworów oraz blisko 60 pozostałości po nich w Radomiu i powiecie radomskim. Opisano też dzieje kilkunastu obiektów w sąsiednich powiatach.

Książka, której wydawcą było Starostwo Powiatowe w Radomiu, ukazała się w 2020 r. to pierwsza publikacja tak dogłębnie i całościowo poświęcona zespołom pałacowo-parkowym naszego regionu i Radomia. Nic więc dziwnego, że pierwszy nakład książki rozszedł się błyskawicznie a autor trzymał w marcu tego roku Nagrodę Św. Kazimierza przyznawaną przez Prezydenta Miasta Radomia za działania na rzecz lokalnej tradycji, historii i dziedzictwa kulturowego.

Teraz, ukazało się druga edycja „Dworów…”(PIK jest wydawcą) i z tej okazji 3 w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu odbyło się spotkanie z Markiem Wiesławem Kowalikiem.

Publikacja jest to nabycia w PIK w Iłży, ul. Jakubowskiego 5 (informacje i zamówienia pik@pik.radom.pl) oraz w Radomiu, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Rynek 11.

W Malinowym deszcz...
Skip to content