Ułatwienia dostępu

Skip to main content

O dworach i pałacach

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Promocja książki Wiesława Marka Kowalika „Dwory i pałace południowej części województwa mazowieckiego. Powiat Radomski i okolice” w Muzeum im. Jacka Malczewskiego już za nami.

Publikacja liczy ponad 500 stron, na których autor zabiera czytelników w podróż do 24 ocalałych dworów oraz blisko 60 pozostałości po nich w Radomiu i powiecie radomskim. Opisano też dzieje kilkunastu obiektów w sąsiednich powiatach.

Książka, której wydawcą było Starostwo Powiatowe w Radomiu, ukazała się w 2020 r. to pierwsza publikacja tak dogłębnie i całościowo poświęcona zespołom pałacowo-parkowym naszego regionu i Radomia. Nic więc dziwnego, że pierwszy nakład książki rozszedł się błyskawicznie a autor trzymał w marcu tego roku Nagrodę Św. Kazimierza przyznawaną przez Prezydenta Miasta Radomia za działania na rzecz lokalnej tradycji, historii i dziedzictwa kulturowego.

Teraz, ukazało się druga edycja „Dworów…”(PIK jest wydawcą) i z tej okazji 3 w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu odbyło się spotkanie z Markiem Wiesławem Kowalikiem.

Publikacja jest to nabycia w PIK w Iłży, ul. Jakubowskiego 5 (informacje i zamówienia pik@pik.radom.pl) oraz w Radomiu, w Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Rynek 11.

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”4.14.2″ _module_preset=”default” gallery_ids=”1786,1790,1789,1788,1787″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″ posts_number=”8″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off”][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.