Ułatwienia dostępu

Skip to main content

O kobietach…

2 czerwca 2023

10 czerwca (sobota) kolejne muzyczne spotkanie w „Ogrodzie z historią”. Monika Świostek i Izabela Brejtkop spróbują naszkicować „Portret kobiety”, wesprze je w tym Rafał Hołob. Początek koncertu o godz. 18. Wstęp wolny.

Poprzez znane i lubiane piosenki, oraz arie operowe z różnych epok, Izabela Brejtkop, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu, oraz Monika Świostek, śpiewaczka operowa, związana z Zespołem Szkół Muzycznych w Radomiu postanowiły sportretować różne typy kobiet – szczęśliwych, nieszczęśliwych, chorych z miłości czy też ciągle tej miłości poszukujących. Artystkom przy fortepianie będzie towarzyszyć Rafał Hołub.

Monika Świostek – doktor sztuk muzycznych, solistka i śpiewaczka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Artystka współpracuje również z operami w kraju i zagranicą m.in. w Anglii, Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Izabela Brejtkop – Aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu, Niedługo obchodzić będzie 30-to lecie pracy twórczej. Ma na swoim koncie 80 ról m.in. Podstolina w „Zemście”, Gołda w „Skrzypku na dachu”, Fraulein Schneider w „Cabarecie”, Dulska w „Moralności Pani Dulskiej”, czy Orgonowa w „Damach i Huzarach”. Aktorka Miała też romans z lokalnymi mediami, Radiem Radom i telewizją Dami 🙂

Rafał Hołub – pianista i kameralista, pedagog i wykładowca w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, oraz Szkół Muzycznych w Kielcach; wielki fan Fryderyka Chopina.

Czy tej dzielnej trójce uda się rzecz, zdawałoby się niemożliwa – stworzą portret kobiety, opowiedzą co im i innym paniom w duszy gra? Kto nie przyjdzie 10 czerwca o godz. 18 do „Ogrodu z historią”, ten nigdy się nie dowie… Zapraszamy: PIK i właściciele miejsca: Grażyna, Jerzy i Filip Chrzanowski. „Ogród z historią” – ul. Nadrzeczna 64, wejście od strony deptaka nad zalewem, wstęp wolny.

Patronat honorowy: starosta radomski Waldemar Trelka, patronat medialny – Radio Radom.