Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Ogród z historią

Ogród z historią – sezon letni

Koncerty, spotkania, wystawy – będzie się działo!!! Zapraszamy do Jedlni – Letniska, do „Ogrodu z historią”, ul. Nadrzeczna 64. Startujemy już 13 maja koncertem The Flying Jazz Band.

Powiatowy Instytut Kultury to mobilny dom kultury, staramy się dotrzeć do każdej z gmin Powiat Radomski, wspierać już istniejące tam wartościowe wydarzenia kulturalne i razem z lokalnymi społecznościami wypracować nowe, interesujące projekty. W Jedlni – Letnisku trafiliśmy na wyjątkowe miejsce – drewniany, przepiękny, ponad stu letni dom tuż na zalewem, otoczony przepięknym ogrodem – przy ul. Nadrzecznej 64. Co najważniejsze, cud – miejsce ma i cud – gospodarzy: Jerzy Chrzanowski, Filip Chrzanowski, Grażyna Chrzanowska, którzy przyjęli nas z otwartymi rękami i działamy razem. „Ogród z historią”, bo tak pomyślało się nam od pierwszego wejrzenia, wystartował w połowie września ubiegłego roku; był koncert, wystawy. Na całego ruszamy jednak dopiero w tym sezonie. Będzie się działo!!!!

Ogród z historią – Nadrzeczna 64 na początek – 13 maja o godz. 18 – zapraszamy na koncert The Flying Jazz Band, formacji stworzonej przez radomskich muzyków, którym w sercach gra najlepszy jazz. Potem w „Ogrodzie z historią” zagoszczą i inni wyśmienici wykonawcy z Radomia, Polski, Ukrainy. Ale przy Nadrzecznej 64 będzie nie tylko muzycznie, ale i historycznie, bo przecież nazwa zobowiązuje. Co miesiąc w „Galerii na Płocie” zawisną nowe wystawy historyczne, a o najnowszych dziejach Polski będą opowiadali m.in. historycy IPN. Zapraszamy!!!

Pełen program wydarzeń na załączonej grafice. Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny.

Organizatorem wydarzeń w „Ogrodzie z historią” są: PIK, Rodzina Chrzanowskich (Strona Rodziny Chrzanowskich herbu Suchekomnaty), Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.

Patronat honorowy nad „Ogrodem z historią” objął Waldemar Trelka – starosta radomski.

Patronat medialny – Radio Radom 87,7FM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.