Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Organowo w Lisowie

16 kwietnia 2023

Pierwsze wydarzenie festiwalu Ars Moriendi już za nami. W kościele w Lisowie (gmina Jedlińsk) wystąpiła z koncertem organowym Maria Erdman.

Cieszę się z nowej inicjatywy Powiatowego Instytutu Kultury, która jak i inne działania placówki, nawiązują do dziedzictwa kulturowego, tradycji poszczególnych miejscowości, gmin naszego regionu – powiedział goszcząc na koncercie inauguracyjnym festiwalu Waldemar Trelka – starosta radomski.

Inspiracją dla festiwalu Ars Moriendi było widowisko „Ścięcie śmierci”, od lat odgrywane w Jedlińsku. Chcemy, aby nasze rozważania o śmierci w sztuce stwarzały dla widzów okazję do zatrzymania się na chwilę, zastanowienia się nad tym co ważne, co nadaje sens naszemu życiu.

Chętnych do wysłuchania w Lisowie arcydzieł muzyki organowej w wykonaniu Marii Erdman – organistki, klawikordzistki, wykładowczyni w Akademiach Muzycznych w Poznaniu i Krakowie, nie brakowało. Koncert poprowadził Adam Strug, kurator festiwalu.

Dziękujemy wszystkim za obecność, w tym staroście radomskiemu, a także Krzysztofowi Kozerze, wicestaroście. Miło było nam też gościć ekipę TVP. Już niebawem o Ars Moriendi m.in. na antenie TVP Kultura. Szczególne podziękowania dla gospodarza miejsca – ks. Czesława Sobolewskiego i Parafia w Lisowie.

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. na festiwalu spotkanie Adana Struga „Pieśń a piosenka” z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlińsku.
Pełen program na www.pik.radom.pl.