Wernisaż prac Katarzyny Nowickiej – Urbańskiej w „Galerii na Piętrze ” już za nami. Zachęcamy do zagłębienia się w „Pamiętnik” artystki, a poprzez to także do zatrzymania się na chwilę i może do budowy własnego diariusza wspomnień?

„Pamiętnik w obrazach – part third” to cykl bardzo osobistych prac artystki. Na obrazach pojawiają się osoby, miejsca ważne dla Katarzyna Nowicka Urbańska. Seria była kontynuowana przez ostatnie lata i pokazywana w różnych miejscach w Polsce. „Pamiętnik” eksponowany właśnie w PIK, to jak ogłosiła podczas wernisażu Urbańska, ostatnia odsłona takich wspomnień malarskich.

Wystawa będzie czynna do połowy stycznia. Zapraszamy do Powiatowego Instytutu Kultury, ul. Jakubowskiego 5, do zapoznania się z „Pamiętnikiem”. To okazja dla każdego z widzów, do snucia własnych wspomnień, zastanowienia się, do czego wracamy, co w nas zostaje z poznawanych przez lata miejsc, przeżywanych emocji, kto wciąż jest nam bliski, a kto rozpłynął się we mgle… Odpowiedzi będzie zapewne tyle, ilu widzów, bo każdy ma przecież swoją własną historię.

Katarzyna Nowicka Urbańska (urodzona w 1963 r. w Radomiu), studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Obecnie artystka obecnie związana jest z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, gdzie zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa. Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa rysunkiem i collagem.

Kuratorem wystawy w „Galerii na Piętrze” jest Mariusz Dański.

Dziękujemy za współpracę Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

Honorowy patronat nad „Galerią na Piętrze” PIK sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

W Malinowym deszcz...
Skip to content