Pamięć – konfrontacje graficzne / Memory – Graphic Contest

Powiatowy Instytut Kultury wraz z partnerami: Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie zaprasza do udziału w I Międzynarodowych Konfrontacjach Graficznych „Pamięć”, Iłża 2023.

Celem projektu jest przegląd twórczości plakatowej związanej z pamięcią o Nieobecnych, szczególnie ze zgładzoną podczas II wojny światowej społecznością żydowską Europy. Wystawa odbędzie się w październiku 2023 roku w PIK, w „Galerii na Piętrze”.

I Międzynarodowe Konfrontacje Graficzne „Pamięć” Iłża 2023 są wydarzeniem towarzyszącym 28. Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie.

Zapraszamy do udziału w prezentacji. Szczegóły wydarzenia, regulamin, terminy, itd – w załącznikach.

Regulations and details of the 1st International Graphic Contest „Memory…” – Iłża 2023 in the attachments

80. rocznica zagłady Żydów z Iłży i okolic

80. rocznica zagłady Żydów z Iłży i okolic

20 i 21 października PIK zorganizował obchody 80. rocznicy zagłady Żydów z Iłży i okolic. Symcha Keller razem z Paweł Stępnik (gitara) i Michał Mroziński (akordeon) zabrali nas w podróż w czasie, do świata żydowskiej muzyki, jaka niegdyś rozbrzmiewała na ziemiach...

Iłżeccy Żydzi

Iłżeccy Żydzi

Żydzi zaczęli przybywać do Iłży po roku 1789. W 1827 r. stanowili ponad 20 proc. mieszkańców, a w końcu XIX w. już blisko połowę. Prawie wszyscy zostali zgładzeni przez Niemców w październiku 1942 r. Gminę wyznaniową założono oficjalnie w 1850 r., synagogę wzniesiono...

W Malinowym deszcz...
Skip to content