Partnerzy PIK

Enea

Enea Wytwarzanie to główny partner cyklu „Staropolskie Kolędowanie”. Firma wspiera Powiatowy Instytut Kultury od samego początku naszego funkcjonowania..
Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych koło Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju. Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną.

Enea wspomaga liczne inicjatywy z zakresu kultury czy sportu, zarówno na poziomie lokalnym jak i te o szerszym zasięgu. W 2021 r. firma była partnerem naszego festiwalu „Staropolskie Kolędowanie”, w 2022 pomogła nam gościć w Powiecie Radomskim ambasadorów kilkunastu krajów i przedstawić im ofertę turystyczną i kulturalną Powiatu Radomskiego. Teraz wspólnie organizujemy cykl koncertów „Staropolskie Kolędowanie” a Enea docenia, że to nie tylko muzyczne wydarzenie, ale także spotkanie z polską historią i tradycją.

Dziękujemy Firmie Enea! Bez Was, oferta PIK nie byłaby tak bogata .

enea
LBB logo

Jakość z natury

LBB Papier buduje z nami cykl wydarzeń „W Malinowym”. Trudno o lepsze potwierdzenie hasła firmy, które brzmi: „Jakość z natury”. 

Współpraca Powiatowego Instytutu Kultury z LBB ruszyła na wiosnę tego roku. Wtedy to Tadeusz Bilski, założyciel firmy stał się też właścicielem posesji przy ul. Podzamcze 38 w Iłży. To miejsce wyjątkowe, z historią. Rodzina Sunderlandów, sprowadzona z Anglii przez Stanisława Staszica, wzniosła dom (właśnie pod tym obecnym adresem) i zakład ceramiczny. Za domem rozciągał się ogród… W nim, 105 lat temu doszło do spotkania Bolesława Leśmiana (kuzyna Sunderlnadów) z Dorą Lebenthal. Znajomość znalazła odbicie m.in. w słynnym wierszu „W Malinowym Chruśniaku”.

Dom Sunderlandów to pierwszy adres Tadeusza Bilskiego. – Sentyment do miejsca, pozostał. Także wspomnienia jego dawnych, starszych mieszkańców o niezwykłych gościach kiedyś nawiedzających Iłżę, dom, ogród. Chciałbym przywrócić klimat temu miejscu, ocalić dla kolejnych pokoleń – mówi. Prace przy remoncie domu zapewne będą długotrwałe, ale „W Malinowym” czyli szereg koncertów, spotkań, spektakli przygotowanych przez PIK już ruszył. Zapraszamy do magicznego ogrodu razem z iłżecką firmą i Tadeuszem Bilskim.  

LBB Papier Sp. z o.o. działa na rynku papierniczym od 1991 roku.
Główna siedziba firmy mieści się w Iłży, a biura handlowe i magazyny działają także w: Gdańsku i Skierniewicach. LBB jest firmą rodzinną, stawiającą na budowanie oraz rozwój pozytywnych relacji z klientami. Młody, profesjonalny zespół, bogata oferta handlowa, niewielkie marże oraz szybka realizacja zleceń to mocne strony firmy. Wykorzystując szerokie możliwości bezpośredniego importu oraz własne możliwości przerobowe papieru, LBB oferuje produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Z oferty handlowej korzystają także odbiorcy na: Łotwie, Węgrzech, Ukrainie, do nie dawna i w Rosji. Iłżecka firma jest jedynym przedstawicielem w Polsce koncernu Moorim Paper z Korei.

W Malinowym
Kombud

KOMBUD S.A. – zawsze prosta droga

Zakłady Automatyki Kombud S.A. to jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm branży kolejowej i do tego z 30- letnim już doświadczeniem.

Zakłady ukierunkowane są na zaspokojenie potrzeb sektora kolejowego, oferując wyroby i systemy sterowania ruchem oparte o innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespół polskich inżynierów. Do głównych obszarów działalności Spółki należy produkcja systemów i urządzeń, usługi budowlano-montażowe, projektowanie, serwis i utrzymanie, badania i rozwój.

Przez 30 lat działalności Kombud S.A. zrealizował około 2000 instalacji systemów sterowania ruchem kolejowym, w tym ponad 90 komputerowych systemów stacyjnych, systemy zabezpieczenia ruchu oraz urządzenia przytorowe i zasilania. Większość tych prac prowadzona była na infrastrukturze zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Instalacje firmy spotkać można [m.in](http://m.in). na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), czyli linii łączącej Warszawę z Trójmiastem oraz stacjach warszawskiego i gdańskiego węzła kolejowego. Z infrastruktury modernizowanej z udziałem Kombud od 2014 r. korzystają też pociągi poruszające się z prędkością do 200 km/h.

Konsekwentna realizacja założeń strategicznych połączona z efektywną polityką inwestycyjną przyczyniają się do dynamicznego rozwoju Spółki potwierdzonego stale rosnącym udziałem w rynku automatyki kolejowej

Kombud S.A. od lat wspiera także liczne inicjatywy kulturalne i sportowe, w 2021 r. pomógł nam w organizacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

kombud
W Malinowym deszcz...
Skip to content