Waldemar Trelka – starosta radomski i Wójt Gminy Kowala Dariusz Bulski zapraszają 28 maja (sobota) na Piknik Rodzinny w Kowali – Stępocinie pod hasłem Powiatowo – Gminny Dzień Dziecka 2022.

– Ostatnia niedziela maja to Dzień Rodziny Powiatu Radomskiego, dlatego w sobotę, 28 maja organizujemy po raz pierwszy, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wielki piknik rodzinny, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Chcemy podkreślić wiodącą rolę rodziny w kształtowaniu życia społecznego i zaprosić wszystkie rodziny z terenu powiatu do wspólnego świętowania tego dnia. Piknik odbędzie się na terenie boiska sportowego i amfiteatru w Kowali, a wszystkie dostępne atrakcje dla dzieci będą bezpłatne – mówi starosta radomski Waldemar Trelka.

Wśród atrakcji na scenie i wokół niej m.in. szkolne występy artystyczne, pokazy zespołu akrobatycznego Quick Flik oraz sportowców z klubu Judo Kowala, a także sprzętu strażackiego i wojskowego oraz rekonstruktorów z III Grupy Rekonstrukcji Historycznej Komisariat w Radomiu.

Dodatkowo Teatr Katarynka zaprezentuje spektakl teatralny dla dzieci, będą tez gry, zabawy i animacje, bańki mydlane, malowanie twarzy. Oprócz tego na placu przy amfiteatrze w Kowali staną dmuchane zjeżdżalnie i wesołe miasteczko, będą też stoiska gastronomiczne, a także wystawcy z wielu firm czy instytucji. Na zakończenie odbędzie się Piana Party, przygotowane przez strażaków OSP.

Muzyczną gwiazdą ma być z kolei zespół disco – dance SPIKE, a na zakończenie dyskoteka pod chmurką z DJ ANKĄ.

Piknik Rodzinny to jedna z form wsparcia i promocji rodziny jako podstawowej formy życia społecznego, realizowany w ramach Karty Praw Rodziny Powiatu Radomskiego.

W Malinowym deszcz...
Skip to content