Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Po premierze w Malinowym

10 lipca 2023

Wspomnienia, wzruszenia, dużo muzyki i śpiewania – w takiej atmosferze upłynęła nam, w niedzielę 9 lipca 2023 r., premiera filmu „Rozśpiewany. Józef Myszka (1928 – 1964)” w reżyserii Piotra Buczaka.

Dziękujemy wszystkim występującym w dokumencie za pomoc. Bez Państwa relacji, nigdy nie udałoby się nam stworzyć filmu o Józefie Myszce, wybitnym śpiewaku ludowym. Mamy nadzieję, że „Rozśpiewany…” sprawi, iż o artyście usłyszy jeszcze więcej osób. Niebawem, film będzie dostępny na naszej stronie www.pik.radom.pl.

O rozśpiewanie dzisiejszego spotkania zadbał zespół Dolnojasieńczanki 😀. Śpiewaliśmy, oczywiście, utwory z repertuaru Myszki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Jak zwykle, było tłoczno i radośnie 😀. Miło nam, że pierwszy dokument przygotowany przez PIK, spotkał się z tak dobrym przyjęciem z Państwa strony. Już myślimy o kolejnym… Za „Rozśpiewanego…” zaś brawa dla reżysera Piotra Buczaka.

Za gościnę w Malinowym, tradycyjnie już, dziękujemy jego właścicielowi panu Tadeuszowi Bilskiemu i firmie LBB PAPIER.

Patronat honorowy nad cyklem wydarzeń w ogrodzie przy ul. Podzamcze 38 w Iłży sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski. Kolejny koncert – 23 lipca. Zabrzmi muzyka klasyczna.

Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, przed Malinowym, z okazji naszego wydarzenia, pojawiły się Iłżeckie lody Nowak. To pomogło nam, jeszcze lepiej, rozsmakować się w niepowtarzalnym klimacie „Malinowego Chruśniaka”.

P.S. Dla gości z Pionek i Radomia, którzy dziś odwiedzili nas po raz pierwszy: tak, to naprawdę ten „Malinowy Chruśniak” o którym pisał Bolesław Leśmian 😀.