Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Poczytajmy!

21 września 2023

Nasza etażerka przed PIK codziennie ma gości. Jedne książki odchodzą, inne przybywają. Interes się kręci 😃.

Wiosną, z naszej inicjatywy i przy współpracy bibliotek gminnych, na terenie Powiat Radomski pojawiły się etażerki czyli plenerowe biblioteczki. Są one dostępne cała dobę dla głodnych lektur Czytelników. Pierwszy komplet książek do 10 etażerek, zakupił PIK. Z czasem, w etażerkach, pojawiły się kolejne tomy od miejscowych bibliotek i samych Czytelników.

Biblioteczka przed PIK, w Iłży codziennie ma gości. Jedni książki wypożyczają, inni donoszą już przeczytane pozycje i bardzo często dokładają coś od siebie. Nigdy nie zdarzyło się też, by półki nie były szczelnie zapełnione. Często widzimy, że przy etażerkach dochodzi do spotkań Czytelników, rozmów o zawartości biblioteczki, o książkach. Cudnie!!! Znaczy to bowiem, że projekt był potrzebny, że etażerka żyje.

Bywa, że i my sami coś czasem wytropimy w biblioteczce, i podbieramy, bo nie możemy się oprzeć. Właśnie zagłębiliśmy się w lekturze bogato ilustrowanego wydawnictwa „Pablo Picasso”. Anonimowemu dostarczycielowi lektury, dziękujemy 😀.

A jak tam etażerki w innych lokalizacjach?

Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Goździe, Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy – czekamy na Wasze relacje z życia etażerek.