Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Poloneza czas zacząć

11 stycznia 2024

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ – to było pierwsze takie wydarzenie w historii Pionek. Tegoroczni maturzyści wspólnie zatańczyli poloneza.

Wydarzenie odbyło się na pionkowskim Placu Konstytucji 3-go Maja. Abiturienci z dwóch powiatowych szkół średnich: CKZiU Pionki im. Marii Curie – Skłodowskiej oraz Zespół Szkół w Pionkach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wspólnie odtańczyli poloneza.

– Dziś jesteście jeszcze uczniami powiatowych szkół średnich. Jutro, pojutrze zostaniecie, lekarzami, czy inżynierami. Każdy z Was wybierze własną ścieżkę rozwoju zawodowego. Ale teraz tańczmy. Poloneza czas zacząć – mówił do tegorocznych maturzystów Waldemar Trelka – starosta radomski.

Wspólny polonez maturzystów to pierwsze takie wydarzenie w historii miasta. W sumie na Placu Konstytucji 3-go Maja tańczyło około osiemdziesięciu uczniów z dwóch szkół. Nie wszyscy mogli tańczyć gdyż jak poinformowali dyrektorzy; Magdalena Wiśniewska z CKZiU oraz Rafał Kącki z ZS w szkołach aktualnie odbywają się egzaminy zawodowe. Jak przypomniał Marcin Genca, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Powiat Radomski polonez został wpisany niedawno na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO, więc możemy naprawdę wszyscy być dumni z polskiego tańca narodowego.

Tańczących oklaskiwali koledzy, znajomi, rodziny, przypadkowi przechodnie. Wszyscy byli zgodni: to ciekawa inicjatywa, warta kontynuowania. Dziękujemy maturzystom, uczniom, dyrektorom szkół za udział, za opowiedź na zaproszenie starosty Waldemara Trelki i PIK do tańca 😀

Dziękujemy też za emocje, bo nie ma co kryć, łezka kręciła się w oku, gdy widziało się tyle par kroczących pięknie po placu.

Maturzyści, powodzenia 😀😃🙂.

Dziś maturzyści szkół powiatowych tańczyli w Pionkach, jutro tj. 12.01.2024 roku zatańczą poloneza na rynku w Iłży. Startujemy o godzinie 10.00. Zapraszamy.