Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Powiatowe Biuro Literackie w Jedlni

3 listopada (czwartek) kolejna odsłona nowego cyklu PIK. Zapraszamy o godz. 18 do sali przy kościele pw. św. Mikołaja i św. Małgorzaty w Jedlni, Poświętne 21a (gmina Pionki) na spotkanie z Wojciechem Pestką.

Wojciech Pestka (ur. 1951) to związany z Jednią i Poświętnym poeta, prozaik, tłumacz, scenarzysta, autor m.in. tomików wierszy „Zwykła rozmowa”(1976), „Dziesięć wierszy dla Grosza” (2005), trylogii – reportaży:”Do zobaczenia w piekle” (2009), „Gdyby Polacy nie byli Polakami” (2019), „Diabelska maszyna do szycia”(2020), czy powieści „Powiedzcie swoim”(2013), na motywach której powstaje film fabularny „Klecha” o wydarzeniach radomskiego Czerwca 1976.

Przypominamy, Powiatowe Biuro Literackie to nowy cykl PIK. W jego ramach zapraszamy na spotkania z pisarzami, autorami związanymi z regionem radomskim swoim biogramem bądź twórczością. Planujemy, jak to w biurze, rzeczowe rozmowy o twórczości, miejscu i roli pisarza we współczesnym świecie, a także funkcji literatury i sztuki w życiu mniejszych i większych społeczności. Literatów ”przesłucha” – dla nas i dla Państwa – Marcin Kępa, sam też literat, mający na koncie kilka książek, głównie z Radomiem w tle.

W organizacji spotkania 3 listopada wspiera nas Parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni. Wstęp na spotkanie 3 listopada, wolny.

Honorowy patronat nad naszym cyklem literackim sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.