Ułatwienia dostępu

Skip to main content

„Powróćmy jak za dawnych lat…”

Na pierwszy znak serce drgnie, ale Adzie nie wypada i choć miłość wszystko wybaczy, to biedna Rebeka w zamyśleniu czeka 😊. Poznajecie, nucicie już? Kolejne spotkanie „W MALINOWYM…” upłynie przy dźwiękach przebojów z lat 20. I 30. XX w. Zapraszamy 6 sierpnia (sobota) o godz. 18.

Sezon w naszym magicznym ogrodzie przy ul. Podzamcze 38 w Iłży trwa w najlepsze. Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat…” w wykonaniu Ola i Chris na pewno obudzi liczne duchy legendarnego malinowego chruśniaka. Bolesław Leśmian, jego kuzyn Jan Brzechwa, a i inni odwiedzający niegdyś to miejsce, korzystali na co dzień chętnie z rozrywki oferowanej przez warszawskie kabarety. A te aż skrzyły dowcipem tekstów, w tym i tekstów piosenek, tworzonych przez najlepsze pióra epoki. Niektóre z nich usłyszmy podczas sobotniego koncertu. Gwarantujemy, kto zawita na wydarzenie i posłucha, to już nie zapomni, bo „piosenka mu nie da zapomnieć i tęsknić znów będzie ogromnie, co noc, co dzień”!

Ciekawych wydarzeń „W Malinowym…” czyli słynnym ogrodzie w Iłży, gdzie 105 lat temu doszło do pierwszego spotkania Bolesława Leśmiana i Dory Lebenthal i które eksplodowało m.in. przepięknym erotykiem „W Malinowym chruśniaku”, nie zabraknie przez cały miesiąc.

20 sierpnia planujemy spektakl teatralny „Kartoteka” Tadeusza Różewicza a 27 wspólnie z Adamem Strugiem zaśpiewamy utwory Leśmiana.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny. W razie niepogody spotykamy się w siedzibie PIK, ul. Jakubowskiego 5, Iłża. Informacje o ewentualnej zmianie lokalizacji pojawią się co najmniej dwie godziny przed wydarzeniem na fb PIK. Na razie, w starciu z deszczem prowadzimy 3 do 2. W lipcu: 8 i 30 deszcz był górą i spotkania odbyły się w PIK, ale koncert „Dźwięki pokoju” i warsztaty ceramiczne oraz florystyczne już w ogrodzie.

Patronat honorowy nad cyklem „W Malinowym…” sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

Partner – LBB PAPIER

A my, w oczekiwaniu na sobotni koncert, tropimy kto „się boi sam spać” i „co w tym złego”? 😊. Kto jako pierwszy, jutro (środa, 3 sierpnia) po godz. 8 nadeśle na adres: dyrektor@pik.radom.pl poprawne nazwisko autora tekstu i kompozytora muzyki do przeboju „Ja się boję sama spać”, otrzyma nagrodę. Do odebrania, oczywiście, podczas koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.