Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Pożegnanie karnawału

6 lutego 2024

W piątek (9 lutego) w PIK – ostatnia potańcówka karnawału. Zagrają Kapela Agopsowicza i Diabubu. Za wodzireja robić będzie Adam Strug.

Start o godz. 18. Gramy i tańczymy do oporu. Wstęp wolny!

Tak o czekającej zabawie mówi nasz wodzirej Adam Strug: – W PIK, do tańca i do posłuchu zagrają najlepsze, moim zdaniem, kapele młodego pokolenia, praktykujące polską muzykę tradycyjną. Używając slangu – jest to najbardziej pogięta muza na tym łez padole. Muzyka plemienna interioru radomskiego jest dzika, chropawa, nieokiełznana – oprowadzi nas po niej Kapela Agopsowicza.

– Zespół Diabubu to odsłona muzykalności Polski Centralnej – Łódzkie, Skierniewickie, Łowickie. Nie ustępują w szaleństwie muzyce podradomskiej, ale to inna estetyczna bajka. Wszystko razem przeznaczone i dla koneserów i dla niewtajemniczonych, dla publiki inteligenckiej i mniej wymagającej, która chce się wyszaleć przed postem – zachęca wodzirej.

W pierwszej parze obiecał nam ruszyć w tany Waldemar Trelka – starosta radomski, który też objął nad wydarzeniem honorowy patronat. Dziękujemy!

A my jeszcze uzupełniamy, że Diabubu tworzą: Bartosz Puliński (harmonia), Jakub Stefanowicz (skrzypce) i Jakub Korona (baraban); u Agsopowicza tumult czynią: Antek Hasso-Agopsowicz (skrzypce, bęben, śpiew), Witek Wojciechowski (skrzypce, bęben, śpiew) i Marta Gotfryd (basy, bęben).

Pączki, pączki oraz chrusty chrusty szykują zaprzyjaźnione z nami Dolnojasieńczanki. Już cieknie ślinka…