Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Przystanek – Wesele

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Zapraszamy, razem z organizatorami z Gminy Prztyk, do udziału w zabawie 3 Maja. Na kapele czeka m.in. nagroda Waldemar Trelka – starosta radomski i PIK.

Szczegóły na załączonym plakacie, a do wygrania – kwota z czeku 😀. W ubiegłym roku nasze wyróżnienie przypadło Wrzosowiankom (na zdjęciu).

„Kochanowski – Przystanek Wesele” upamiętnia historyczne wydarzenia sprzed kilkuet lat i poetyckie (dosłownie :)) wesele. Prawdopodobnie w 1575 r. w Przytyku odbył się ślub Jana Kochanowskiego z Dorotą Podlodowską, córką właściciela Przytyka i okolicznych dóbr. Małżeństwo uchodziło za udane, Kochanowski upamiętnił żonę (nieprzepłaconą Dorotę) w pieśni Panny XI z „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” i w pieśni X i XX „Ksiąg wtórych”. Poza Urszulką – zmarłą przedwcześnie i opłakiwaną przez Artystę w Trenach, para doczekała się jeszcze sześciorga dzieci: Hanny, Polikseny, Elżbiety, Krystyny, Krystyny. Już po śmierci Kochanowskiego, na świat przyszedł jego jedyny syn – Jan.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.20.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.20.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][dsm_masonry_gallery _builder_version=”4.20.4″ _module_preset=”default” gallery_ids=”234246,234245,234244″ use_lightbox=”on” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/dsm_masonry_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.