Święty Mikołaj, współpracujący z PIK, już do niektórych bibliotek Powiat Radomski dotarł, do innych pewnie zawita wkrótce. Ma „Radomira” czyli publikację o historii, kulturze, przyrodzie regionu.

„Radomir” to opasły tom liczący ponad 442 strony, a na nich ponad 30 ciekawych tekstów wielu autorów: naukowców, regionalistów, publicystów. Tytuł nawiązuje do kwartalnika o takiej właśnie nazwie, wydawanego w latach 1985 – 1989 przez radomski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

„Radomir” A.D. 2022 ukazał się z inicjatywy radomianina Wojciech Jabłoński, miłośnika regionu.

W książce znajdziemy artykuły o Radomiu, ale i zapomnianych dworach obronnych okolic Radomia, osadnikach holenderskich na kozienickim Powiślu, cmentarzu wojennego w Rudzie Wielkiej, pamiątkach po iłżeckich Żydach czy szlakach turystycznych i przyrodzie Ziemi Radomskiej. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy w taką lekturę wyposażyć biblioteki Powiatu Radomskiego. Do niektórych placówek publikacja już trafiła, inne niebawem ją dostaną.

A PIK, jak to ma we zwyczaju, już planuje dodatkowe atrakcje w związku z „Radomirem” 😊. Co Państwo na spotkanie z autorami artykułów?

P. S. Książka jest oczywiście i w zbiorach PIK, a nabyć ją można m.in. w oddziale PTTK w Radomiu, ul. Traugutta 46/48. Warto!

W Malinowym deszcz...
Skip to content