Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Radosny finał

21 kwietnia 2024

Tanecznie kończymy tydzień festiwalu Ars Moriendi. Bo przecież po dobrym życiu czeka nas radość, wieczna!!!

Dawne, poetyckie teksty i tradycyjna, momentami dostojnie wybrzmiewająca, muzyka – Memento Mori Dance Club, można by słuchać bez końca. A nawet tańczyć przy och akompaniamencie. I tak zrobiliśmy, po koncercie w kościele Parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, w Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie odbyła się część dancująca finału. Okazuje się bowiem, że pieśni o Męce Pańskiej, życiu świętych czy złym Herodzie, w polskiej tradycji lud śpiewał do melodii polonezów czy mazurów, a więc tańców i o tym opowiada właśnie Memento Mori Dance Club.

Za ten niezwykły wieczór serdecznie dziękujemy muzykom: Antek Hasso – Agopsowicz (skrzypce, śpiew), Jacek Muża (tuba, saksofon sopranowy, kaval, śpiew), Wolfgang Niklaus (lutnia oud, koboz, śpiew), Serhij Petryczenko (kontrabas, basy, śpiew), Piotr Piszczatowski (fisharmonia, skrzypce, śpiew, prowadzenie tańców), Marek Szwajkowski (baraban, bęben obręczowy, śpiew), Maciej Żurek (skrzypce, śpiew i światłe kierownictwo artystyczne 😀).

To był niezwykły tydzień festiwalowy – pełen muzyki, sztuki, literatury, teatru. Na rozmaite sposoby rozmawialiśmy o tym co ostateczne, najważniejsze i tak trudne do wypowiedzenia, zrozumienia…

Tym którzy przyjęli nasze zaproszenie, gościli u siebie, w różnych miejscach Powiat Radomski, i wszystkim widzom festiwalu, razem z kuratorem wydarzenia Adam Strug, serdecznie dziękujemy.

Za patronat honorowy nad naszym festiwalem dziękujemy Waldemar Trelka – starosta radomski.