Ułatwienia dostępu

Skip to main content
retrospekcje

„Retrospekcje. Powiat Radomski”

Historia wzywa. Start 20 października o godz. 17 na żywo i w internecie. Rozwijamy projekt „Retrospekcje. Powiat Radomski”. 

W środę, 20 października zapraszamy, razem z gminą Jastrzębia, do wiejskiej świetlicy w Bartodziejach na „Retropopołudnie”. Razem z mieszkańcami gminy opowiemy o historii tutejszej oświaty, pierwszych wiejskich szkołach, o trudnościach z jakimi przyszło się im mierzyć przed laty. Oczywiście nie zabraknie ciekawych archiwalnych zdjęć.

20 października o godz. 17 na naszym fb i na stronie ruszy  transmisja na żywo tego wydarzenia. 

Podczas spotkania uruchomiony zostanie także, stworzony przez PIK,  profil na fb „Retrospekcje. Powiat Radomski”. Będą na nim umieszczane ciekawostki dotyczące historii powiatu i tworzących go gmin, dawne fotografie. Jeśli chcecie by na profilu zaistniały i Wasze zdjęcia, wspomnienia, nadsyłajcie je na adres: retrospekcje@pik.radom.pl albo na adresy gminnych bibliotek. 

Zapraszamy też do oglądania w centrum Jastrzębi, plenerowej wystawy archiwalnych zdjęć „Retrospekcje. Powiat Radomski”. 

W kolejnych miesiącach wystawa odwiedzi inne gminy, biblioteki i centra kultury w powiecie radomskim. Ekspozycji towarzyszyć będą „Retropopołudnia” czyli spotkania na żywo w konkretnej gminie, o historii danej gminy i transmisje w internecie.       

Patronat nad projektem sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.