Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Retrospekcje - Iłża

RETROSPEKCJE. POWIAT RADOMSKI – IŁŻA.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Czy kopiec tatarski kryje ciała ofiar najazdu tatarskiego z XIII wieku? Ile bram prowadziło do dawnej Iłży? Skąd wzięła się nazwa miasta?

To tylko niektóre z pytań, na jakie staraliśmy się odpowiedzieć 15 grudnia podczas kolejnego spotkania z cyklu „Retrospekcje”.

Głównym bohaterem spotkania była książka Łukasza Babuli i Jana Noszczyka „Przeszłe i teraźniejsze. Iłża na fotografiach dawnych i współczesnych”. O wydawnictwie opowiadał Łukasz Babula.

Na wyprawę do miasta z jeszcze dawnych czasów zabrał nas znawca lokalnej historii Paweł Nowakowski, prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego.

Za współorganizację dziękujemy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.

Kolejne spotkanie w Jedlni-Letnisko.

Wydarzenie z cyklu „Retrospekcje. Powiat Radomski” odbywają się pod Honorowym Patronatem starosty radomskiego Waldemara Trelki. W Iłży, na spotkaniu, reprezentował go Krzysztof Kozera, wicestarosta.

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”4.14.2″ _module_preset=”default” gallery_ids=”1999,1998,1996,1995,1993,1989,1990,1991,1992″ posts_number=”12″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” box_shadow_style_image=”preset2″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.