Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Retrospekcje - Iłża

Retrospekcje. Powiat Radomski – Iłża

Powiatowy Instytut Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży zapraszają 15 grudnia o godz. 17 na kolejną odsłonę „Retrospekcji. Powiat Radomski”.

To cykl spotkań i wystawa, które propagują historię i tradycję powiatu radomskiego oraz tworzących go miejscowości. Wydarzenie gościło już w Jastrzębi i Wolanowie. Tym razem Retrospekcje zagoszczą w Iłży.

Punktem wyjścia dla naszych poszukiwań i opowiadań o historii będzie piękny album „Przeszłe i teraźniejsze. Iłża na fotografiach dawnych i współczesnych”. Książkę na którą składa się 66 par fotografii stworzyli dwaj miłośnicy Iłży i jej mieszkańcy: Łukasz Babula i Jan Noszczyk. Fotografie ukazują miasto przed laty oraz współcześnie.

„Przeszłe i teraźniejsze” to nie tylko zbiór zdjęć Iłży. Album jest próbą nowego opisu miasta i zmian, jakie nastąpiły w nim w ostatnim półwieczu. (…) Ponadto pomiędzy zdjęciami „przeszłymi” i „teraźniejszymi” zawarty jest „czas miniony”, historia ostatnich kilku dziesięcioleci, którą trzeba samemu odkryć przez porównanie dwóch fotografii” – czytamy we wstępie do wydawnictwa, które ukazało się w tym roku.

Uzupełnieniem fotograficznej wycieczki po zabytkach i tajemnicach Iłży będzie wycieczka wirtualna. Zabierze nas w nią Paweł Nowakowski, prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego.

Zapraszamy w środę, 15 grudnia o godz. 17. Na żywo, na spotkanie do siedziby Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży, ul. Warszawska 4 i on line na transmisję na www.pik.radom i na https://www.facebook.com/PIKRadom

Wystawa „Retrospekcje. Powiat Radomski” zagości  15 grudnia w Galerii „Na płocie” przy filii biblioteki iłżeckiej, w Krzyżanowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.