Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Retrospekcje – Wolanów

Powiatowy Instytut Kultury i Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie zapraszają 18 listopada o godz. 17 na kolejną odsłonę projektu „Retrospekcje. Powiat Radomski”.

Porozmawiamy o muzyce ludowej, o jej znaczeniu w życiu wsi, o tym jak się zmienia, jak inspiruje obecne pokolenie. Będzie śpiewająco! m.in. za przyczyną grupy z Bieniędzic i Wolanianek. Spotkanie będzie też transmitowane w internecie na stronie Powiatowego Instytutu Kultury www.pik.radom.pl i na profilu PIK na fb.   

Od 18 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Wolanowie będzie można oglądać wystawę archiwalnych zdjęć z lat 60. i 70 XX w. z kolekcji Jana Czarneckiego z Chwałowic w opracowaniu graficznym Norberta Jastalskiego. A na zdjęciach – niby znajome okolice i sytuacje, a jednak tyle zmian! Inna moda i sprzęty, inne żniwa i praca… Słowem, prawdziwa wyprawa w czasie. Mieszkańców gminy Wolanów zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi zdjęciami dokumentującymi codzienne życie przed 20, 30 i więcej laty. Z czasem, mamy nadzieję, zbudujemy z nich, odrębną ekspozycję. Fotografie można przynosić bezpośrednio do Centrum, jak i nadsyłać na adres retrospekcje@pik.radom.pl.

„Retrospekcje…” wędrują po powiecie radomskim. Były już w Iłży i Jastrzębi. Wolanów jest kolejną miejscowością, gdzie zagoszczą. Są także na fb, na specjalnym profilu – Retrospekcje. Powiat Radomski. Zapraszamy do jego odwiedzin. 

Honorowy patronat nad wydarzeniami sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.