Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Rusza Malinowy

31 maja 2024

Atom String Quartet tworzą: Dawid Lubowicz (skrzypce), Mateusz Smoczyński (skrzypce), Michał Zaborski (altówka) i Krzysztof Lenczowski (wiolonczela).

Koncert w Madrycie, występ z Leszkiem Możdżerem na Enea Festiwal, zaraz inny festiwal w Krakowie i granie z Anną Marią Jopek – to tylko kalendarz najbliższych tygodni ASQ. Nic dziwnego, że kwartet ma pełne ręce roboty, bo to przecież jeden z najoryginalniejszych zespołów kameralnych na świecie! Muzycy łączą ogromne umiejętności klasycznego kwartetu smyczkowego z szeroko pojętą improwizacją, inspirowaną polskim folklorem, muzyką światową oraz muzyką współczesną i klasyczną.

Cieszymy się więc ogromnie, że to właśnie Atom String Quartet otworzy sezon “W Malinowym” czyli najbardziej niezwykłym ogrodzie Powiat Radomski, a może i całej Polski. Bo przecież tu i tylko tu dla Bolesława Leśmiana i miłości jego życia Dory Lebenthal:

Duszno było od malin, któreś, szepcąc, rwała,
A szept nasz tylko wówczas nacichał w ich woni,
Gdym wargami wygarniał z podanej mi dłoni
Owoce, przepojone wonią twego ciała.”

Zapraszamy, razem z właścicielami miejsca Tadeuszem Bilskim i firmą LBB PAPIER do Iłży, ul. Podzamcze 38, 2 czerwca, godz. 18. Wstęp wolny.

W razie niepogody, koncert odbędzie się w siedzibie PIK, ul. Jakubowskiego 5 w Iłży.

Honorowy patronat nad naszym cyklem “W Malinowym” sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.