Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Skrzypcowo w Iłży

19 lipca 2023

Nadciąga zaczarowana niedziela 😀. 23 lipca o godz. 18 w Malinowym zagrają wyśmienici muzycy: Marcin David Król i Dawid Lubowicz.

Po raz kolejny nasze zaproszenie przyjął znakomity skrzypek, koncertujący w Europie, Azji i Ameryce, członek Radomskiej Orkiestry Kameralnej Marcin David Król. Jest nam niezmiernie miło, że wśród rozlicznych artystycznych zajęć, w napiętym koncertowym grafiku, znajduje czas dla PIK 😀😃.

Tym razem Marcin Król wystąpi w duecie z Dawidem Lubowiczem, który jest nie tylko utalentowanym skrzypkiem, ale i kompozytorem. Niektóre z jego utworów zabrzmią w Malinowym, jak choćby fragmenty z musicalu „Piloci”, granego na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie kilkaset razy. Usłyszymy też „Carpathian”, nagrodzoną na międzynarodowym konkursie kompozytorskim Crossover Composition Award w Mannheim w Niemczech.

Lubowicz regularnie koncertuje na ważniejszych scenach całego świata, występując ze znamienitymi artystami. Spośród wielu fascynujących przedsięwzięć muzycznych, najbardziej ceni sobie spotkania na scenie z takimi artystami jak Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Jerzy Maksymiuk czy Janusz Olejniczak.

Znakomici muzycy, poetycki ogród przy ul. Podzamcze 38 w Iłży, na zboczu zamkowej góry, lato w pełni – szykuje się prawdziwie magiczna niedziela! Czarujemy od godz. 18. Wstęp wolny.

Honorowy patronat nad wydarzeniami w Malinowym sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

Partnerem artystycznych harców jest LBB PAPIER.

O to, by popołudnie w Malinowym było jeszcze bardziej wysmakowane zadbają Iłżeckie lody Nowak. Ich stoisko znajdziecie Państwo przy wejściu do ogrodu, przed koncertem. A dla gości Malinowego, do każdego zakupionego loda, gałka o smaku Malinowym, w promocyjnej cenie 3 zł 😀.