Goście tłumnie, w sobotę 14 stycznia 2023 r., wypełnili PIK, a to za sprawą wernisażu Michała Budzisza i towarzyszącego mu koncertu Trio Sea Salt.

Wystawą „Do trzech razy sztuka…” radomski plastyk Michał Budzisz rozpoczyna świętowanie 35 -lecia twórczości. Michał to prawdziwie wszechstronny artysta – rysuje, maluje,tworzy ilustracje, scenografie. Od „zawsze” pracownik Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

O pracy, tej codziennej i artystycznej, źródłach inspiracji, planach Michał opowiadał przepytywany przez swoją szefową Beatą Drozdowską i dyrektorkę PIK Renatę Metzger. „Przesłuchanie” łagodził koncert Trio Sea Salt: Magdalena Buka Boduła, Natalia Imbor i Paweł Wójcik.

Przy rozmowach o sztuce i dobrej muzyce, wieczór minął nam niepostrzeżenie. Dziękujemy za tak liczne przybycie. Miło, że byli m.in. z nami: Waldemar Trelka – starosta radomski, szefowa powiatowej komisji kultury i edukacji Marzena Murawska, dziekan Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego prof. Andrzej Markiewicz, załoga bratniej placówki kultury czyli radomskiej „Łaźni”, dziewczyny z MOW Wierzbica.

Kuratorem wystawy jest Mariusz Dański. „Do trzech razy sztuka…” będzie z nami do 7 lutego. Zapraszamy do „Galerii na Piętrze” PIK, Iłża, Jakubowskiego 5.

Za foto relację dziękujemy Norbert Jastalski.

W Malinowym deszcz...
Skip to content