Staropolskie Kolędowanie

Wielkie kolędowanie

Wielkie kolędowanie

XX Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”, czyli wielkie kolędowanie trwające od listopada, zakończył finał w Radomiu. W eliminacjach odbywających się w 8 rejonach o nominacje do finału walczyło ponad dwieście podmiotów wykonawczych -...

FINAŁ FESTIWALU

FINAŁ FESTIWALU

29 grudnia zapraszamy na finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu  Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25.

ŚPIEWAMY I GRAMY, NA CAŁEGO!

ŚPIEWAMY I GRAMY, NA CAŁEGO!

Kolejne eliminacje do XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie", organizowanego prze PIK i radomską kurię diecezjalną, za nami. 14 grudnia kolędowaliśmy w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Nominacje do finału otrzymali: Julia Jaciubek z I LO im....

Staropolskie Kolędowanie

Staropolskie Kolędowanie

Powiatowy Instytut Kultury i Diecezjalna Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej zapraszają do udziału w jubileuszowym - XX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.  - Festiwal to najdłużej, nieprzerwanie organizowane...

Partnerzy Finału:

Enea

Enea Wytwarzanie to główny partner finału XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Firma wspiera festiwal od lat.

Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych koło Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju. Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną.

> Wspomagamy liczne inicjatywy z zakresu kultury czy sportu, zarówno na poziomie lokalnym jak i te o szerszym zasięgu. Festiwal „Staropolskie Kolędowanie” wspieramy od lat. To nie tylko wydarzenie kulturalne, „Staropolskie Kolędowanie” to także spotkanie z polską historią i tradycją – mówi Piotr Kutkowski, rzecznik prasowy Enea Wytwarzanie.

Dziękujemy Firmie Enea Wytwarzanie za pomoc przy organizacji jubileuszowego, XX festiwalu. Bez WAS by się to nie udało! Razem, zapraszamy 29 grudnia na finał wydarzenia do Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Młyńskiej 23/25 w Radomiu. Przesłuchania finalistów – od godz. 10, koncert laureatów i Gospel Rain – godz. 17.

 

Kombud

KOMBUD S.A. – prosta droga do finału

Zakłady Automatyki Kombud S.A. to jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm branży kolejowej i do tego z 30- letnim już doświadczeniem.

Zakłady ukierunkowane są na zaspokojenie potrzeb sektora kolejowego, oferując wyroby i systemy sterowania ruchem oparte o innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespół polskich inżynierów. Do głównych obszarów działalności Spółki należy produkcja systemów i urządzeń, usługi budowlano-montażowe, projektowanie, serwis i utrzymanie, badania i rozwój.

Przez 30 lat działalności Kombud S.A. zrealizował około 2000 instalacji systemów sterowania ruchem kolejowym, w tym ponad 90 komputerowych systemów stacyjnych, systemy zabezpieczenia ruchu oraz urządzenia przytorowe i zasilania. Większość tych prac prowadzona była na infrastrukturze zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Instalacje firmy spotkać można [m.in](http://m.in). na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), czyli linii łączącej Warszawę z Trójmiastem oraz stacjach warszawskiego i gdańskiego węzła kolejowego. Z infrastruktury modernizowanej z udziałem Kombud od 2014 r. korzystają też pociągi poruszające się z prędkością do 200 km/h.

Konsekwentna realizacja założeń strategicznych połączona z efektywną polityką inwestycyjną przyczyniają się do dynamicznego rozwoju Spółki potwierdzonego stale rosnącym udziałem w rynku automatyki kolejowej

Kombud S.A. od lat wspiera także liczne inicjatywy kulturalne i sportowe, w tym i Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

Jak będzie na finale festiwalu 29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchowym, na który zapraszamy razem z Kombud S.A., okaże się już wkrótce. Za to już teraz, w oczekiwaniu, na wielkie kolędowanaie, zapraszamy na fb KOMBUD .S.A. Tam coś specjalnego dla wszystkich pasjonatów kolei!. Symulator LCS to edukacyjna aplikacja mobilna, w której wcielić się można w dyżurnego ruchu i sterować ruchem kolejowym na kilku poziomach trudności.

https://www.facebook.com/zakombud

 

W Malinowym deszcz...
Skip to content