Staropolskie Kolędowanie

Bielicha – Finał kolędowania

Bielicha – Finał kolędowania

Koncert uMOCnieni w kościele w Bielisze (gmina Zakrzew) zakończył właśnie nasze wielkie "Staropolskie Kolędowanie" w Powiat Radomski. Styczeń 2023: Pelagów- Trablice (gmina Kowala), Iłża, Sucha (gmina Pionki), Bierwce (gmina Jedlińsk) i Bielicha oraz kolędy...

Kolędowo w Bierwcach

Kolędowo w Bierwcach

W niedzielę 22 stycznia 2023r. odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Staropolskie kolędowanie". Godz. 12.00 - kościół pw. Niepokalanego Serca NMP w Bierwcach - Msza św. i koncert Guzowianki. Grupa, już prawie do 10 lat, zachwyca piękną muzyką, strojami, niebanalnymi...

Kolędowanie z Guzowiankami

Kolędowanie z Guzowiankami

Piękna muzyka, kolorowe stroje, świąteczna i rodzinna atmosfera - tak zapamiętamy i my i uczestnicy "Staropolskiego Kolędowania" spotkanie w kościele w Suchej (gmina Pionki), w niedzielę 15 stycznia 2023 r. Guzowianki, jak zwykle, wypadły znakomicie. Nic więc...

Wspaniały wieczór w Iłży

Wspaniały wieczór w Iłży

"Staropolskie Kolędowanie" zagościło w dniu 8 stycznia 2023 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Iłży. uMOCnieni koncertowali przy pełnej świątyni. Muzyków, wokalistów oklaskiwał m.in. wicestarosta radomski Krzysztof Kozera. Dziękując artystom za występ wicestarosta...

Jezus mruga brewką…

Jezus mruga brewką…

Rozpoczęło się wielkie "Staropolskie kolędowanie" w Powiat Radomski. Od rana 6 stycznia 2023 r. byliśmy w Pelagowie - Trablicach, 8 stycznia zapraszamy do Iłży. Dawne kolędy i pastorałki, ale i te bardziej współczesne utwory przypominające o Bożym Narodzeniu,...

Staropolskie kolędowanie 2023

Staropolskie kolędowanie 2023

Zapraszamy, razem z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej Diecezji Radomskiej na cykl koncertów jakiego jeszcze w Powiecie Radomskim nie było. Zagościmy w styczniu aż w pięciu kościołach regionu (szczegóły na załączonej grafice), tak aby jak najszersze grono mieszkańców Powiatu mogło zanurzyć się w kolędowych klimatach, stanowiących nieodłączny element polskiej tradycji i kultury, naszej tożsamości narodowej.

Wielkie kolędowanie

Wielkie kolędowanie

XX Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”, czyli wielkie kolędowanie trwające od listopada, zakończył finał w Radomiu. W eliminacjach odbywających się w 8 rejonach o nominacje do finału walczyło ponad dwieście podmiotów wykonawczych -...

FINAŁ FESTIWALU

FINAŁ FESTIWALU

29 grudnia zapraszamy na finał XX Ogólnopolskiego Festiwalu  Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25.

ŚPIEWAMY I GRAMY, NA CAŁEGO!

ŚPIEWAMY I GRAMY, NA CAŁEGO!

Kolejne eliminacje do XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie", organizowanego prze PIK i radomską kurię diecezjalną, za nami. 14 grudnia kolędowaliśmy w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Nominacje do finału otrzymali: Julia Jaciubek z I LO im....

Partnerzy Finału:

Enea

Enea Wytwarzanie to główny partner cyklu „Staropolskie Kolędowanie”. Firma wspiera Powiatowy Instytut Kultury od samego początku naszego funkcjonowania..
Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych koło Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju. Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną.
Enea wspomaga liczne inicjatywy z zakresu kultury czy sportu, zarówno na poziomie lokalnym jak i te o szerszym zasięgu. W 2021 r. firma była partnerem naszego festiwalu „Staropolskie Kolędowanie”, w 2022 pomogła nam gościć w Powiecie Radomskim ambasadorów kilkunastu krajów i przedstawić im ofertę turystyczną i kulturalną Powiatu Radomskiego. Teraz wspólnie organizujemy cykl koncertów „Staropolskie Kolędowanie” a Enea docenia, że to nie tylko muzyczne wydarzenie, ale także spotkanie z polską historią i tradycją.
Dziękujemy Firmie Enea! Bez Was, oferta PIK nie byłaby tak bogata .

LBB logo

Jakość z natury

LBB Papier buduje z nami cykl wydarzeń „W Malinowym”. Trudno o lepsze potwierdzenie hasła firmy, które brzmi: „Jakość z natury”.

Współpraca Powiatowego Instytutu Kultury z LBB ruszyła na wiosnę tego roku. Wtedy to Tadeusz Bilski, założyciel firmy stał się też właścicielem posesji przy ul. Podzamcze 38 w Iłży. To miejsce wyjątkowe, z historią. Rodzina Sunderlandów, sprowadzona z Anglii przez Stanisława Staszica, wzniosła dom (właśnie pod tym obecnym adresem) i zakład ceramiczny. Za domem rozciągał się ogród… W nim, 105 lat temu doszło do spotkania Bolesława Leśmiana (kuzyna Sunderlnadów) z Dorą Lebenthal. Znajomość znalazła odbicie m.in. w słynnym wierszu „W Malinowym Chruśniaku”.

Dom Sunderlandów to pierwszy adres Tadeusza Bilskiego. – Sentyment do miejsca, pozostał. Także wspomnienia jego dawnych, starszych mieszkańców o niezwykłych gościach kiedyś nawiedzających Iłżę, dom, ogród. Chciałbym przywrócić klimat temu miejscu, ocalić dla kolejnych pokoleń – mówi. Prace przy remoncie domu zapewne będą długotrwałe, ale „W Malinowym” czyli szereg koncertów, spotkań, spektakli przygotowanych przez PIK już ruszył. Zapraszamy do magicznego ogrodu razem z iłżecką firmą i Tadeuszem Bilskim.

LBB Papier Sp. z o.o. działa na rynku papierniczym od 1991 roku.
Główna siedziba firmy mieści się w Iłży, a biura handlowe i magazyny działają także w: Gdańsku i Skierniewicach. LBB jest firmą rodzinną, stawiającą na budowanie oraz rozwój pozytywnych relacji z klientami. Młody, profesjonalny zespół, bogata oferta handlowa, niewielkie marże oraz szybka realizacja zleceń to mocne strony firmy. Wykorzystując szerokie możliwości bezpośredniego importu oraz własne możliwości przerobowe papieru, LBB oferuje produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Z oferty handlowej korzystają także odbiorcy na: Łotwie, Węgrzech, Ukrainie, do nie dawna i w Rosji. Iłżecka firma jest jedynym przedstawicielem w Polsce koncernu Moorim Paper z Korei.

Kombud

KOMBUD S.A. – zawsze prosta droga

Zakłady Automatyki Kombud S.A. to jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm branży kolejowej i do tego z 30- letnim już doświadczeniem.

Zakłady ukierunkowane są na zaspokojenie potrzeb sektora kolejowego, oferując wyroby i systemy sterowania ruchem oparte o innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespół polskich inżynierów. Do głównych obszarów działalności Spółki należy produkcja systemów i urządzeń, usługi budowlano-montażowe, projektowanie, serwis i utrzymanie, badania i rozwój.

Przez 30 lat działalności Kombud S.A. zrealizował około 2000 instalacji systemów sterowania ruchem kolejowym, w tym ponad 90 komputerowych systemów stacyjnych, systemy zabezpieczenia ruchu oraz urządzenia przytorowe i zasilania. Większość tych prac prowadzona była na infrastrukturze zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Instalacje firmy spotkać można [m.in](http://m.in). na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), czyli linii łączącej Warszawę z Trójmiastem oraz stacjach warszawskiego i gdańskiego węzła kolejowego. Z infrastruktury modernizowanej z udziałem Kombud od 2014 r. korzystają też pociągi poruszające się z prędkością do 200 km/h.

Konsekwentna realizacja założeń strategicznych połączona z efektywną polityką inwestycyjną przyczyniają się do dynamicznego rozwoju Spółki potwierdzonego stale rosnącym udziałem w rynku automatyki kolejowej

Kombud S.A. od lat wspiera także liczne inicjatywy kulturalne i sportowe, w 2021 r. pomógł nam w organizacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

 

W Malinowym deszcz...
Skip to content