Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Świetny debiut PIKteatru!

18 czerwca 2023

Wygraliśmy z tremą i pogodą. Sztuka ma moc. Niedzielna premiera „Liliji” Adama Mickiewicza w Malinowym wypadła znakomicie.

Brawa dla uczniów iłżeckich szkół średnich czyli:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży: Klaudii Łęckiej, Dominiki Nowakowskiej, Natalii Pacek, Katarzyny Stołowskiej, Jakuba Gregorczyka i Sebastiana Szczodrego (sylwetki adeptów opisane w zdjęciach pod postem)!!! Daliście z sobie wszystko i zasłużyliście jak najbardziej na rzęsiste oklaski, którymi nagrodziła Was licznie przybyła publiczność.

Rok pracy pod wodzą aktorów Teatr Resursa: Doroty Lewandowskiej (w „Lilijach” – scenariusz i scenografia), Marcina Fortuny (dziś odpowiedzialny za muzykę) i Roberta Stępniewskiego (opieka artystyczna) przyniósł efekty. Gratulujemy wytrwałości, zapału i udanej wyprawy w świat sztuki. Mamy nadzieję, że to dopiero Wasz początek fascynującej przygody z teatrem. Szkoda by nie pokazać spektaklu raz jeszcze, i znowu…Prawda? 😀. Postaramy się o to!!!

Zapraszamy, już po wakacjach, innych uczniów szkół średnich, którzy chcieliby dołączyć do PIKteatru.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, i tradycyjnie już za goscinę, właścicielowi miejsca panu Tadeuszowi Bilskiemu oraz firmie LBB PAPIER. W żadnym innym miejscu sztuka nie smakuje tak cudnie jak w „Malinowym Chruśniaku”. No i gdzie jeszcze mógłby zdarzyć się taki traf cudny, że deszcz choć wkoło się srożył, to w Malinowym nie spadł?

Za objęcie honorowym patronatem wydarzeń w Malinowym, kłaniamy się – Waldemar Trelka – starosta radomski.