Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Święto Niepodległości obchody w Pionkach

6 listopada 2023

Waldemar Trelka – starosta radomski i Powiatowy Instytut Kultury zapraszają na obchody Święta Niepodległości. W tym roku odbędą się one w Pionkach i w gminie Pionki od 7 do 11 listopada.

7 listopada w Pionkach, w Zespół Szkół w Pionkach al. Lipowe, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Miejsca pamięci Powstania Styczniowego w Powiecie Radomskim”. Wpłynęło na niego 72 prace 41 autorów. Powstała z nich plenerowa wystawa pokonkursowa. Najpierw zobaczymy ją w Pionkach, przed Zespołem Szkół (współorganizator konkursu), potem w innych lokalizacjach Powiatu, w „Galeriach na Płocie”.

Rok 2023, czyli czas, gdy obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, to doskonała okazja, by oddać hołd bohaterom walk o wolną Polskę. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym „Miejsca pamięci Powstania Styczniowego w Powiecie Radomskim”. To także dzięki Wam, pamięć o bohaterach tego zrywu nie zaginie – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski, który sprawował honorowy patronat nad konkursem.

7 listopada o godz. 12 w Pionkach, w ZS w Pionkach nastąpi uroczyste otwarcie wystawy w „Galerii na Płocie”, potem zapraszamy do sali gimnastycznej na wręczenie nagród w konkursie. A na finał – koncert „Pójdziemy w bój” grupy LUSTRO. Zabrzmią, w nietypowych, rockowych aranżacjach utwory patriotyczne. Wstęp na wydarzenie 7 listopada jest wolny.

Zapraszam na koncert. Jestem przekonany, że nowoczesne brzmienia muzyki przygotowanej przez Lustro, pozwolą nam na nowo odkryć znane od lat teksty, dostarczą patriotycznych wzruszeń – twierdzi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Wstęp na wydarzenie – wolny.

11 Listopada o godz. 12 w kościele pw. św. Idziego w Suchej (gmina Pionki) Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy św. koncert „Biało – czerwona klasyka” w wykonaniu ROKduo. Duet tworzy dwóch utalentowanych skrzypków: Lucjan Szaliński-Bałwas i Marcin David Krol. Zabrzmią m.in. utwory: Henryka Wieniawskiego czy Michała Ogińskiego.

Współorganizatorem koncertu jest parafia w Suchej. Wstęp wolny.