W gościnnych progach Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie obchodziliśmy, po raz pierwszy, Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Za miłe przyjęcie dziękujemy załodze biblioteki w Zakrzewie na czele z dyrektor Zofią Maj oraz wójtowi Gminy Zakrzew Leszkowi Margasowi.
Podziękowania dla gminnych bibliotek za pracę na rzecz lokalnych społeczności wręczali: Waldemar Trelka – starosta radomski i członek Zarządu Powiatu Roman Frąk oraz Renata Metzger, dyrektorka Powiatowego Instytutu Kultury. W skład PIK wchodzi Powiatowa Biblioteka Publiczna, która sprawuje ustawowy nadzór nad placówkami gminnymi na terenie Powiat Radomski.
Szczególne gratulacje dla: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży, Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni-Letnisku. To one wyróżniły się w działaniach w 2021 r. Podziękowaliśmy jak najlepiej można, bonami na zakup nowości książkowych.
Z okazji święta bibliotekarzy i bibliotek, PIK oraz biblioteka w Zakrzewie zaprosiły do tej placówki wystawę „Świadectwo dojrzałości”. O ekspozycji i jej bohaterze opowiedziała zebranym, dr Ewelina Rąbkowska twórczyni prezentacji o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, na co dzień szefowa Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.
Nie tylko poetycko, ale i muzycznie zrobiło się dzięki Oli Pawłowicz, która wyśpiewała kilka z najpiękniejszych polskich piosenek.
A po święcie, wracamy do pracy i do akcji „Moc Bibliotek”. Już jutro o godz. 16.30 spotkanie z pisarką Izabelą M. Krasińską w Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku, 11 maja o godz. 16.30 zapraszamy do Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni-Letnisku. O swojej pracy, książkach opowie Grażyna Jeromin- Gałuszka.
W Malinowym deszcz...
Skip to content