Ułatwienia dostępu

Skip to main content

To nas zachwyca!

18 stycznia 2024

Gdyby tylko można było zabrać ze sobą rysunki Krystyny Brzechwy, to po dzisiejszym wernisażu ściany naszej “Galerii na Piętrze” całkowicie by opustoszały.

Goście przybyli na otwarcie wystawy byli wyjątkowo zgodni: to zachwycające prace! Po pierwszych “achach” i “ochach”, ruszyły dyskusje o niezwykłym świecie kreowanym przez Artystkę. Każdy zwracał uwagę na inne szczegóły rysunków, odkrywał w nich swoje emocje, historie…

Krystyna Brzechwa zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem i ilustracją. Na wystawie w PIK zagościły, tym razem, rysunki. Artystka studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk w Warszawie u prof. Eugeniusza Eibischa, w 1955 r. otrzymała dyplom i wstąpiła do Związku Polskich Artystów Plastyków, w którego strukturach aktywnie działała. Prace Brzechwy znajdują się w licznych muzeach i kolekcjach w kraju i za granicą.

Niestety, Artystka nie była z nami na wernisażu. Dlatego tradycyjne kwiaty i podziękowania przesyłamy, poprzez śniegi, do Grodziska, na zdjęciu 😀😃.

Ekspozycja będzie czynna do 25 lutego. Zapraszamy. Na pewno nie zabraknie też oprowadzań kuratorskich przez Norbert Jastalski.

Wkrótce podamy ich terminy.

Honorowy patronat nad wystawą sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.