Zapraszamy do Powiatowej Biblioteki Publicznej w PIK. To biblioteka w całkiem nowej szacie! Konkurs!!!

Pani Teresa, szefowa Powiatowej Biblioteki Publicznej z miesiąca na miesiąc stawała się coraz smutniejsza. Na wiosnę, minę nietęgą miał już i Romek, kolejny nasz bibliotekarz. Zauważyła to nawet Dyrekcja, co myślami szybuje zawsze gdzieś dalej, obmyślając scenariusze nowych wydarzeń, rzucając tylko: „zrobione?”, „jakiś problem?” i biegnie. W końcu maja, zza przychodów przyszłych okresów wyjrzała Księgowa. Dodała dwa do dwu i wszystko stało się jasne – bibliotece marzy się remont.

PIK-owa Złota Rączka czyli pan Jurek przygotował pędzle oraz zgrabną gazecianą (z gazety spoza powiatu) czapeczkę i fru – zabraliśmy się (znaczy ON) do roboty. Wezwani spoza Instytutu fachowcy innego rzędu, zmodernizowali instalację elektryczną i teletechniczną, stolarze wymierzyli co trzeba i wycudowali regaliki. Dyrekcja, skruszona tym, że tak długo nie widziała cierpienia książek stłoczonych w kartonach, dorzuciła jeszcze fotel (chodzą słuchy, że może nawet i drugi kupi …) oraz dywanik.

Jest funkcjonalnie i pięknie, nie tylko bibliotekarze, ale i cała załoga PIK chodzi dumna. Na pewno docenią to i goście. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Powiatowej Biblioteki Publicznej, w której znajduje się bogaty zbiór książek i czasopism regionalnych z terenu Powiatu Radomskiego. Czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16. Chyba, że poddamy się upałowi…

A teraz konkurs. Skąd, z jakiego i czyjego utworu literackiego zaczerpnęliśmy tytuł tego posta: „Tu zaszła zmiana”? Czyj mail jako pierwszy dotrze na adres biblioteka@pik.radom.pl po godz. 8.00 w poniedziałek, 4 lipca – otrzyma nasze wydawnictwo „Dwory i pałace południowej części województwa mazowieckiego. Powiat radomski i okolice” Wiesława Marka Kowalika.

W Malinowym deszcz...
Skip to content