Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Szkolenie MAK

W MAKowym świecie

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Jak jeszcze lepiej pracować na rzecz Czytelników przy wykorzystaniu nowoczesnego systemu MAK+ uczą się właśnie bibliotekarze regionu na zorganizowanym przez Powiatowy Instytut Kultury szkoleniu.

MAK+ jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. Dla Czytelników MAK+ to m.in: dostęp do konta bibliotecznego za pośrednictwem Internetu, sprawdzanie informacji o swoich wypożyczeniach we wszystkich bibliotekach korzystających z systemu MAK+ z poziomu jednej strony internetowej, przeszukiwanie zawartości katalogów wszystkich bibliotek jednocześnie, zamawianie/rezerwowanie książki w konkretnej bibliotece, przeszukiwanie zasobów bibliotek korzystających z systemu.

Dodatkowe funkcjonalności MAK+ oferuje bibliotekarzom, np. skontrum czyli kontrolę zbiorów bibliotecznych mającą na celu ustalenie stanu faktycznego zbiorów i ujawnienie braków. I to właśnie o tym jak dobrze przeprowadzić skontrum opowiadał dziś zebranym w starostowie w Radomiu koordynator systemu Szymon Sokół.

– Kiedyś się mówiło, że papier wszystko przyjmie. Pewnie tak było. Teraz jednak system komputerowy znajdzie wszelkie błędy i niedociągniecia. Dlatego do spisu trzeba się dobrze przygotować – twierdzi koordynator.

Po zorganizowanym przez PIK szkoleniu na pewno wszystko się uda i żadna książka nie oddali się bez pozwolenia 😀. Dostęp do usługi MAK+ dla bibliotek publicznych w Powiecie Radomskim finansuje PIK.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.21.0″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.21.0″ _module_preset=”default” type=”4_4″][dsm_masonry_gallery _builder_version=”4.21.0″ _module_preset=”default” gallery_ids=”238099,238098,238097,238096,238095,238094″ dsm_sort_images=”off” use_lightbox=”on” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/dsm_masonry_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.