Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wernisaż i koncert

14 stycznia (sobota) godz. 17 – to dobry czas by odwiedzić naszą siedzibę (Iłża, Jakubowskiego 5). Zapraszamy na wernisaż Michała Budzisza „Do Trzech razy sztuka…” i koncert Trio Sea Salt.

Michał Budzisz – urodzony w 1962 r. w Radomiu, absolwent policealnej szkoły zawodowej w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz, „od zawsze” pracownik radomskiej kultury. Dla znajomych – Budzik (od nazwiska, nie od umiłowania do rannego wstawania 😀).

Równie dobrze jednak Michał mógłby być zwany „plastykiem wszechmogącym”, bo potrafi wyczarować wszystko, co na co dzień potrzebne jest przy budowaniu scenografii rozmaitych wydarzeń kulturalnych. Najczęściej dokonania jego w tym zakresie można podziwiać w Klubie Środowisk Twórczych „Łaźnia”, bo to z tą placówką związany jest zawodowo od 1993 r. Swoich talentów dekoratorskich Budzisz użycza i innym radomskim instytucjom.

Będąc mistrzem pędzla i ołówka, w ostatnich latach, Budzik doprowadził do perfekcji technologie budowy rozmaitych atrap. Jego smakowite imitacje wędlin czy ciast kuszą z wielu witryn sklepowych… Jakby tego było jeszcze mało, Michał zajmuje się jeszcze ilustracją książkową, plakatem, grafiką reklamową.

Tytuł wystawy „Do trzech razy sztuka…” nawiązuje do 35-lecia pracy twórczej, który wypadł Budzikowi jakiś czas temu, ale na przeszkodzie świętowaniu stanęła pandemia. Za to w tym roku artysta zamierza przygotować aż trzy prezentacje jubileuszowe, a może i więcej… Wystawa w Powiatowym Instytucie Kultury rozpoczyna to świętowanie.

Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert Trio Sea Salt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.