Pełen energii i muzycznych pomysłów zespół ludowy Wolanianki wystąpi 11 września (niedziela) w kościele w Lisowie (gmina Jedlińsk). Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Cztery pory roku”.

Po krótkiej przerwie w sierpniu, wraca nasz cykl muzyczny „Cztery pory roku”. W jego ramach, w kościołach Powiatu Radomskiego gościmy z muzyką, która otwiera serca i dusze, czyni nas bardziej wrażliwymi i uważnymi, zbliża do ludzi, Boga. Tym razem w taką podróż zabiorą nas Wolanianki w koncercie zatytułowanym „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”.

Młodzieżowy zespół Wolanianki powstał w 2009 r. i od początku opiekę nad nim sprawuje Barbara Waśkiewicz. Żywiołowa, pełna pomysłów muzycznych grupa, szybko podbiła serca publiczności. Wolanianki oprócz melodii regionalnych ma w swoim repertuarze utwory własne, sięga też po znane melodie; często są to i utwory o tematyce religijnej.

Początek koncertu w Lisowie (gmina Jedlińsk) o godz. 12.15 w niedzielę (11 września). Wstęp wolny. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Diecezjalna Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej.

Patronat honorowy nad cyklem „Cztery Pory Roku” sprawują: JE ks. biskup ordynariusz radomski Marek Solarczyk i starosta radomski Waldemar Trelka.      

W Malinowym deszcz...
Skip to content