Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wspaniała inauguracja

14 kwietnia 2024
Ten koncert dał wiernym i słuchaczom więcej niż niejedno kazanie – podsumował niedzielny występ Monodii Polskiej proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Iłży ks. Stanisław Styś.
Lepszej inauguracji II edycji festiwalu ARS Moriendi nie mogliśmy sobie wymarzyć. W wielowiekowych murach iłżeckiej świątyni wystąpił zespół Monodia Polska. Założycielem formacji jest Adam Strug, także kurator naszego festiwalu. Na koncert złożyły się poezje Mickiewicza, w tym i fragmenty „Dziadów”.
Do Monodii Polskiej, w pewnym momencie, mógł sie przyłączyć każdy, w końcu Mickiewicz powinien grać w każdej polskiej duszy (a jakby nie w pamięci, to od czego internet w komórce 😀).
We wtorek, ciąg dalszy festiwalu – widzimy się w Jedlińsku, w bibliotece, gdzie odbędzie się spotkanie autorskie z Radosławem Rakiem. Z kolei w środę zapraszamy do Pionek. Tam w sali audiowizualnej parafii pod wezwaniem Parafia NMP Królowej Polski Pionki zaprezentowana zostanie sztuka „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze śmiercią”. Już następnego dnia w czwartek, ponownie Iłża. W naszej siedzibie w „Galerii na Piętrze” – wernisaż prac Stanisława Baja „Matka” oraz projekcja filmu Hanny Kramarczyk „Przemijanie w obrazach Stanisława Baja”.
ARS Moriendi zakończymy w niedzielę 21.04.2024 w Zakrzewie. Najpierw spotkamy się w kościele pw. św. Jana a później zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej. W obu lokalizacjach Memento Mori Dance Club, ale w nieco odmiennym repertuarze. Zapraszamy.
Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia ARS Moriendi wolny.
Patronat honorowy objął Waldemar Trelka – starosta radomski.