Wystawy można zwiedzać na rozmaite sposoby, tak jak wiele dróg prowadzi do odkrywania sztuki. My proponujemy warsztaty. Już w czwartek (12 maja) zapraszamy na spotkania „Wyjątkowe przedmioty” inspirowane malarstwem Sławomira Tomana prezentowanym w „Galerii na Piętrze” PIK.
Prowadząca warsztaty Anna Szary to historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce, projektów partycypacyjnych, specjalistka w zaczynaniu od nowa i wprowadzaniu zmian. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), od grudnia 2021 pracuje w domu aukcyjnym Desa Unicum. Interesuje ją obszar percepcji sztuki współczesnej przez dzieci, młodych odbiorców, współpraca z osobami z niepełnosprawnościami, wszelkie inicjatywy łączące ruch i sztukę wizualną oraz projekty interdyscyplinarne i sąsiedzkie.
Warsztaty inspirowane malarstwem Sławomira Tomana będą okazją do zabawy codziennymi przedmiotami, które są bohaterami jego obrazów. Sprawdzimy jakie mają właściwości, jaka jest ich powierzchnia i kolory, a następnie wykonamy ich malarskie portrety nietypowymi technikami. To oferta dla najmłodszych.
Starszym opowiemy o stylu malarskim Sławomira Tomana kojarzonym z hiperrealizmem. Przyjrzymy się temu zjawisku także na przykładzie innych twórców. Obiekty z prac Tomana posłużą, jako inspiracja do twórczych zadań. Będziemy wspólnie interpretować obrazy, wymyślać historie jakie się za nimi kryją, poznawać cechy kierunku i trenować kreatywność.
Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują limity miejsc i zapisy. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: j.mitek@pik.radom.pl.

W Malinowym deszcz...
Skip to content