Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Warsztaty

Wyjątkowa wystawa – wyjątkowe przedmioty

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.17.3″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” sticky_enabled=”0″]
Wystawy można zwiedzać na rozmaite sposoby, tak jak wiele dróg prowadzi do odkrywania sztuki. My proponujemy warsztaty. Już w czwartek (12 maja) zapraszamy na spotkania „Wyjątkowe przedmioty” inspirowane malarstwem Sławomira Tomana prezentowanym w „Galerii na Piętrze” PIK.
Prowadząca warsztaty Anna Szary to historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce, projektów partycypacyjnych, specjalistka w zaczynaniu od nowa i wprowadzaniu zmian. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), od grudnia 2021 pracuje w domu aukcyjnym Desa Unicum. Interesuje ją obszar percepcji sztuki współczesnej przez dzieci, młodych odbiorców, współpraca z osobami z niepełnosprawnościami, wszelkie inicjatywy łączące ruch i sztukę wizualną oraz projekty interdyscyplinarne i sąsiedzkie.
Warsztaty inspirowane malarstwem Sławomira Tomana będą okazją do zabawy codziennymi przedmiotami, które są bohaterami jego obrazów. Sprawdzimy jakie mają właściwości, jaka jest ich powierzchnia i kolory, a następnie wykonamy ich malarskie portrety nietypowymi technikami. To oferta dla najmłodszych.
Starszym opowiemy o stylu malarskim Sławomira Tomana kojarzonym z hiperrealizmem. Przyjrzymy się temu zjawisku także na przykładzie innych twórców. Obiekty z prac Tomana posłużą, jako inspiracja do twórczych zadań. Będziemy wspólnie interpretować obrazy, wymyślać historie jakie się za nimi kryją, poznawać cechy kierunku i trenować kreatywność.
Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują limity miejsc i zapisy. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: j.mitek@pik.radom.pl.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.