Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wystartowała E-biblioteka

7 marca 2024

Na początek, w siedzibie Powiatowego Instytutu Kultury, w Iłży, a już w przyszłym tygodniu we wszystkich bibliotekach Powiat Radomski.

W czwartek 7 marca 2024 r. zainaugurowaliśmy nowatorski program „E-biblioteka”, który skierowany jest przede wszystkim do seniorów. Pierwsze spotkanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Aby w Powiatowej Bibliotece Publicznej pomieścić wszystkich zainteresowanych musieliśmy dostawiać krzesełka.

Najpierw była krótka instrukcja, ale szybko okazało się, że samo korzystanie z czytnika i korzystanie z platformy Legimi jest bardzo proste, co przyznali sami uczestnicy spotkania. Wystarczyło kilkanaście minut szkolenia, aby wszyscy poznali wcale nie takie tajemne arkana, e-booka. Chętnych na wypożyczenie czytnika nie brakowało. Na początek trafił do Pani Barbary. A już za miesiąc podczas kolejnego spotkania, bo planujemy, że nieformalny klub miłośników elektronicznego czytania będzie spotykał się raz w miesiącu, zostanie wypożyczony kolejnej osobie. Wierzymy jednocześnie, że podobne kluby skupione wokół programu „E-biblioteka” powstaną w każdej bibliotece na terenie powiatu.

A już w poniedziałek 11 marca odwiedzimy pobliską bibliotekę publiczną w Iłży a później w Wierzbicy, gdzie nastąpi oficjalne przekazanie czytników. W kolejnych dniach zakupione przez nas czytniki trafią do:

  • 12 marca: Kowala (g. 10), Skaryszew (g. 11), MOW Wierzbica (g. 12);
  • 13 marca: Gózd (g. 10), Jedlnia (biblioteka gm. Pionki, g. 11), Jedlnia – Letnisko (g. 12);
  • 14 marca: Jedlińsk (g. 10), Jastrzębia (g. 11);
  • 15 marca: Wolanów (g. 10), Przytyk (g. 11), Zakrzew (g. 13);
  • 18 marca: Pionki, g. 11.

Instrukcja korzystania z czytnika ebooków i używania go z aplikacją Legimi.