Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Zapraszamy na weekend z PIK

5 lipca 2024

Nie masz pomysłu na zbliżający się weekend? Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Będzie muzycznie, artystycznie i rodzinnie.

Zanim jednak przejdziemy do przedstawienia naszej weekendowej oferty spieszymy z ogłoszeniem wyników naszego konkursu „W Malinowym”. W naszej ostatniej odsłonie literackiego i słodkiego konkursu pytaliśmy w jakim zawodzie pracował, od 1918 r. do 1922 w Hrubieszowie, Bolesław Leśmian? Oczywiście pracował jako notariusz. Jako pierwsza poprawnej odpowiedzi udzieliła Klaudia Włodarska. Gratulujemy. Zapraszamy po odbiór nagrody do Powiatowego Instytutu Kultury, ul. Jakubowskiego 5, Iłża. Czeka tomik wierszy Bolesława Leśmiana oraz dwie potrójne porcje Iłżeckie lody Nowak a także dwie kawy – dla laureatki i osoby towarzyszącej – „Malinowy Chruśniak” w kawiarni Mostowa Iłża.

Muzyczny i artystyczny weekend rozpoczniemy już w piątek. Tego dnia zapraszamy do Pionek. 5 lipca w pizzerii Da Vinci klimatycznym koncertem „Kawiarenki” zainaugurujemy nasz trzeci sezon Letniej Sceny PIK. Na scenie zaprezentuje się doskonale znany duet Marcin Alot i Justyna Samuś. Startujemy o godzinie 19.00. Warto przyjść troszeczkę wcześniej, aby zarezerwować miejsce. Jednocześnie będzie to nasz ostatni koncert w tym miejscu. Na kolejne muzyczne granie zapraszamy do Parku Miejskiego Błonia. Tam przy współpracy z Miasto Pionki organizujemy trzy koncerty; 19 lipca oraz 9 i 30 sierpnia. Oczywiście muzyczny piątek to nie jedyna nasza weekendowa propozycja. W sobotę, 6 lipca w „Malinowym Chruśniaku” w Iłży odbędą się kolejne warsztaty ceramiczne. Będziemy lepić, kształtować i ogólnie wejdziemy w świat ceramiki. Jednocześnie uczestnicy poprzednich warsztatów będą mogli zobaczyć swoje finalne wyroby, które w specjalnym piecu zostały poddane obróbce termicznej. Zapraszamy już od godz. 15.00. Oczywiście warsztaty poprowadzi Artur Wąsowicz z Wydział Sztuki Uniwersytetu Radomskiego. Piątek i sobota już za nami. A co czeka nas w niedzielę 7 lipca? Zapraszamy do gminy Przytyk nad zalew Jagodno. Powiat Radomski wraz z Miastem i Gminą Przytyk organizują festyn rodzinny Powitanie Lata. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Najmłodsi pobiegają na dystansie od 50 do 400 metrów. Bardziej wprawieni będą mogli sprawdzić się na dmuchanym torze przeszkód w stylu Ninja Warrior. Nie zabraknie atrakcji na lądzie i w powietrzu gdyż nad głowami będzie latać profesjonalny dron, który wykorzystywany jest w różnych akcjach ratowniczych. Z kolei od godziny około 19 scena będzie należała do gwiazdy muzyki dance, Innes, czyli Anety Działak.

A więc w najbliższy weekend będzie się działo. Zapraszamy.