Ułatwienia dostępu

Skip to main content

80/50 ALEKSANDER OLSZEWSKI

14 lutego 2024

Swoje dwa jubileusze, i to nie byle jakie, zgodził się świętować w PIK prof. Aleksander Józef Olszewski.

W tym roku trafia nam się dodatkowy dzień w kalendarzu – 29 lutego. Taki dar trzeba jak najlepiej wykorzystać i my to zrobimy! Jesteśmy zaszczyceni, że swoje 80 urodziny i 50. lat pracy twórczej zgodził się świętować w tym dniu z nami prof. Olszewski, twórca i wieloletni dziekan Wydział Sztuki Uniwersytetu Radomskiego.

Zapraszamy 29 lutego o godz. 17 do Powiatowego Instytutu Kultury, do “Galerii na Piętrze” na wernisaż. Zobaczymy prace Artysty zarówno z ostatnich lat, jak i wcześniejsze. A że i Twórca wyjątkowy i dzień też podoba rzadko się zdarza, niespodzianek szykujemy wiele. Mamy nadzieję, że i samego Jubilata zaskoczymy 😀.

Kuratorem wystawy “80/50” jest prof. Mariusz Dański. Oczywiście już pracujemy nad prezentacją. Bardzo się staramy, żeby to właśnie nasza wystawa została przez Państwa zapamiętana długo, albo przynajmniej do kolejnego 29 lutego 😀.

A łatwo nie jest, bo przecież prof. Olszewski ma na swoim koncie udział w kilkuset ekspozycjach zbiorowych, kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, nie tylko w Radomiu i regionie, ale w całym kraju i za granicą. Sam zaś Radom, rodzinne miasto Profesora, na pewno wyglądałby inaczej, gdyby lata temu, nie zapoczątkował na uczelni, kształcenia Plastyków. Dziś jest ich już całkiem duża gromada, a liczni z nich animują życie artystyczne miasta i regionu, czyniąc nasze życie bardziej kolorowym i ciekawym.