Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Partnerzy PIK

Enea

Enea Wytwarzanie to główny partner cyklu „Staropolskie Kolędowanie”. Firma wspiera Powiatowy Instytut Kultury od samego początku naszego funkcjonowania..

Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych koło Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju. Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną.

Enea wspomaga liczne inicjatywy z zakresu kultury czy sportu, zarówno na poziomie lokalnym jak i te o szerszym zasięgu. W 2021 r. firma była partnerem naszego festiwalu „Staropolskie Kolędowanie”, w 2022 pomogła nam gościć w Powiecie Radomskim ambasadorów kilkunastu krajów i przedstawić im ofertę turystyczną i kulturalną Powiatu Radomskiego. Teraz wspólnie organizujemy cykl koncertów „Staropolskie Kolędowanie” a Enea docenia, że to nie tylko muzyczne wydarzenie, ale także spotkanie z polską historią i tradycją.

Dziękujemy Firmie Enea! Bez Was, oferta PIK nie byłaby tak bogata .

enea
LBB logo

Jakość z natury

LBB Papier buduje z nami cykl wydarzeń „W Malinowym”. Trudno o lepsze potwierdzenie hasła firmy, które brzmi: „Jakość z natury”.

Współpraca Powiatowego Instytutu Kultury z LBB ruszyła na wiosnę tego roku. Wtedy to Tadeusz Bilski, założyciel firmy stał się też właścicielem posesji przy ul. Podzamcze 38 w Iłży. To miejsce wyjątkowe, z historią. Rodzina Sunderlandów, sprowadzona z Anglii przez Stanisława Staszica, wzniosła dom (właśnie pod tym obecnym adresem) i zakład ceramiczny. Za domem rozciągał się ogród… W nim, 105 lat temu doszło do spotkania Bolesława Leśmiana (kuzyna Sunderlnadów) z Dorą Lebenthal. Znajomość znalazła odbicie m.in. w słynnym wierszu „W Malinowym Chruśniaku”.

Dom Sunderlandów to pierwszy adres Tadeusza Bilskiego. – Sentyment do miejsca, pozostał. Także wspomnienia jego dawnych, starszych mieszkańców o niezwykłych gościach kiedyś nawiedzających Iłżę, dom, ogród. Chciałbym przywrócić klimat temu miejscu, ocalić dla kolejnych pokoleń – mówi. Prace przy remoncie domu zapewne będą długotrwałe, ale „W Malinowym” czyli szereg koncertów, spotkań, spektakli przygotowanych przez PIK już ruszył. Zapraszamy do magicznego ogrodu razem z iłżecką firmą i Tadeuszem Bilskim.

LBB Papier Sp. z o.o. działa na rynku papierniczym od 1991 roku.

Główna siedziba firmy mieści się w Iłży, a biura handlowe i magazyny działają także w: Gdańsku i Skierniewicach. LBB jest firmą rodzinną, stawiającą na budowanie oraz rozwój pozytywnych relacji z klientami. Młody, profesjonalny zespół, bogata oferta handlowa, niewielkie marże oraz szybka realizacja zleceń to mocne strony firmy. Wykorzystując szerokie możliwości bezpośredniego importu oraz własne możliwości przerobowe papieru, LBB oferuje produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Z oferty handlowej korzystają także odbiorcy na: Łotwie, Węgrzech, Ukrainie, do nie dawna i w Rosji. Iłżecka firma jest jedynym przedstawicielem w Polsce koncernu Moorim Paper z Korei.

Malinowy
Kombud

KOMBUD S.A. – zawsze prosta droga

Zakłady Automatyki Kombud S.A. to jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm branży kolejowej i do tego z 30- letnim już doświadczeniem.

Zakłady ukierunkowane są na zaspokojenie potrzeb sektora kolejowego, oferując wyroby i systemy sterowania ruchem oparte o innowacyjne rozwiązania tworzone przez zespół polskich inżynierów. Do głównych obszarów działalności Spółki należy produkcja systemów i urządzeń, usługi budowlano-montażowe, projektowanie, serwis i utrzymanie, badania i rozwój.

Przez 30 lat działalności Kombud S.A. zrealizował około 2000 instalacji systemów sterowania ruchem kolejowym, w tym ponad 90 komputerowych systemów stacyjnych, systemy zabezpieczenia ruchu oraz urządzenia przytorowe i zasilania. Większość tych prac prowadzona była na infrastrukturze zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Instalacje firmy spotkać można m.in. na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK), czyli linii łączącej Warszawę z Trójmiastem oraz stacjach warszawskiego i gdańskiego węzła kolejowego. Z infrastruktury modernizowanej z udziałem Kombud od 2014 r. korzystają też pociągi poruszające się z prędkością do 200 km/h.

Konsekwentna realizacja założeń strategicznych połączona z efektywną polityką inwestycyjną przyczyniają się do dynamicznego rozwoju Spółki potwierdzonego stale rosnącym udziałem w rynku automatyki kolejowej

Kombud S.A. od lat wspiera także liczne inicjatywy kulturalne i sportowe, w 2021 r. pomógł nam w organizacji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

kombud