Ułatwienia dostępu

Skip to main content

„Dźwięki pokoju” w chruśniaku

Na niezwykły koncert „W Malinowym…” (Iłża, ogród przy ul. Podzamcze 38) zapraszamy 24 lipca o godz. 18. Muzykę polską, ukraińską i żydowską zaprezentują: Michael Davis Stein – specjalny gość z USA i Marcin David Król. Obaj muzycy to utalentowani artyści, ale też żydowscy kantorzy. Koncert „Dźwięki pokoju” muzycy dedykują walczącej Ukrainie.

Michael David Stein to muzyk bardzo wszechstronny. Nie ogranicza się do jednego gatunku czy stylu muzyki, sięga od bluegrass po współczesny rock i reggae. Występował także na Broadway’u w musicalu „Jesus Christ Superstar” a jego piosenki grają tysiące rozgłośni radiowych na całym świecie. Mistrzostwo Steina doceniło jury wielu nagród, jest m.in. laureatem Grammy czy nagrody im. Samuela Rosenbauma. Występował także na Broadway’u w musicalu „Jesus Christ Superstar”. Na co dzień Stein jest kantorem w synagodze Temple Aliyah w Los Angeles. Wraz z żoną i trzema synami występują też jako zespół The Rolling Steins.

Marcin David Król urodził się w Krakowie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat, pod opieką prof. Macieja Chowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Teresy Głąbówny oraz Akademię Muzyczną w Kolonii w  klasie skrzypiec prof. Michaela Vaimana. Występował w wielu krajach Europy, w Korei Południowej, USA oraz w Indiach. Marcin jest członkiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej oraz tworzy duet skrzypcowy ROKduo z Lucjanem Szalińskim – Bałwasem. U Steina, uczy się śpiewu kantoralnego, współpracuje też z gminami żydowskimi w Polsce jako kantor. Koncert „Dźwięki pokoju” muzycy dedykują walczącej Ukrainie.

Wstęp na wydarzenia – wolny. W razie niepogody widzimy się w siedzibie PIK, ul. Jakubowskiego 5, Iłża.

Honorowy patronat nad cyklem „W Malinowym…” sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.