Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Hej kolęda, kolęda!

30 grudnia 2023

Na Nowy Rok dobra nowina – wielkie kolędowanie się nam zaczyna 🙂. Przez cały styczeń będziemy z koncertami odwiedzali różne miejscowości Powiat Radomski.

Pierwszy koncert już 6 stycznia w kościele Parafia św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie. Wystąpią tam Wolanianki. Dzień potem, także z kolorową i pełną zapału grupą Wolanianki, jesteśmy w kościele w Iłży. Dalej, w kolejne niedziele stycznia będziemy w: Parafia św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, Parafia M.B Częstochowskiej w Trablicach, Parafia św. Mikołaja w Jedlni.

Dokładną rozpiska na załączonej grafice.

Oprócz grup z naszego regionu (Wolanianki – Wolanów i Olga Nawara z zespołem, z Radomia) podczas „Staropolskiego Kolędowania” wystąpią też muzyczni goście z Warszawy – Zespół „Armonia” z kolędami prawosławnymi i Folk Kapela „Góralska Hora” złożona z polskich i słowackich górali. Program będzie więc bardzo różnorodny. A to tylko lepiej pozwoli nam odkryć piękno i nieprzebrane bogactwo kolęd.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Wstęp na wszystkie koncerty – wolny.

Za pomoc w przygotowaniu „Staropolskiego Kolędowania” dziękujemy ENEA Wytwarzanie, za gościnę – parafiom, za patronat medialny – Radio Plus Radom.