Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Historycznie

22 maja 2023

25 maja (czwartek) kolejne wydarzenie w „Ogrodzie z historią” w Jedlni – Letnisku.

Przypominamy, „Ogród z historią” przy ul. Nadrzecznej 64 w Jedlni – Letnisku, to kolejne miejsce gdzie w sezonie letnim zaprasza Powiatowy Instytut Kultury. Organizatorzy cyklu wydarzeń w „Ogrodzie z historią” to obok Powiatowego Instytutu Kultury, właściciele miejsca rodzina Chrzanowskich oraz Instytut Pamięci Narodowej. Za nami już pierwsze wydarzenie muzyczne – 13 maja odbył się koncert The Flying Jazz Band. 

Tym razem zapraszamy na spotkanie dotyczące najnowszej historii Polski. Marcin Krzysztofik (IPN Lublin) i Krzysztof Busse (IPN Radom) opowiedzą o Józefie Franczaku, ostatnim żołnierzu podziemia niepodległościowego. Otworzymy też nową wystawę w „Galerii na Płocie” – „Żołnierze wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944 – 1963”. W Jedlni – Letnisku galeria mieści się właśnie na ogrodzeniu posesji przy ul. Nadrzecznej 64.

Podczas czwartkowego spotkania dr Rafał Zgorzelski przedstawi z kolei, jak upamiętniani są żołnierze podziemia na północnym Mazowszu, skąd pochodzi.

25 maja, godz. 18, „Ogród z historią”. Wstęp wolny. Wejście od strony deptaka przy zalewie, czyli ulicy Nadrzecznej 64.

Patronat honorowy nad „Ogrodem z historią” sprawuje Waldemar Trelka, starosta radomski..

A do pięknego „Ogrodu z historią”, tuż nad zalewem w Jedlni, będziemy jeszcze zapraszali na koncerty, spotkania, wystawy przez kolejne letnie miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień.