Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Mistrzowski spektakl

17 kwietnia 2024

Trwa II edycja festiwalu ARS Moriendi. W środę, 17 kwietnia 2024 r. w sali audiowizualnej w Parafia NMP Królowej Polski Pionki zaprezentowana została „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”. Miejsce wydarzenia było nieprzypadkowe, przecież nieznany średniowieczny autor utworu fabułę umiejscowił w kościele.

Ten wyjątkowy dialog zaprezentowali artyści ze Stowarzyszenia Teatr Resursa z Radomia: Karolina Zuchowicz, Ewa Gołda, Edyta Podkowa–Cieślik, Halina Hnatów, Bartłomiej Stryjski, Konrad Kuźmiński, Dariusz Wróbel oraz Robert Stępniewski, który jest jednocześnie reżyserem przedstawienia. Głównymi odbiorcami widowiska byli uczniowie z CKZiU Pionki kl. I gt i I tT oraz Zespół Szkół w Pionkach I fpr. Oczywiście nie zabrakło również mieszkańców spragnionych teatralnej sztuki.

Teraz interdyscyplinarny festiwal ARS Moriendi wraca do Iłży. Już 18 kwietnia 2024 r., w czwartek, w siedzibie Powiatowego Instytutu Kultury, odbędzie się wernisaż prac Stanisława Baja oraz prezentacja filmu pt. „Przemijanie w obrazach Stanisława Baja”. Na koniec, 21 kwietnia w niedzielę, zawitamy do Zakrzewa, gdzie w kościele pw. Św. Jana odbędzie się koncert „Memento Mori…” zespołu Memento Mori Dance Club, a później przeniesiemy się do gminnej książnicy na trochę lżejsze rytmy w klimacie „Dance Club”.

Kuratorem festiwali ARS Moriendi jest Adam Strug. Honorowy patronat objął Waldemar Trelka – starosta radomski. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.