Noc Bibliotek odbędzie się w tym roku już po raz siódmy. To ogólnopolskie wydarzenie, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek.

Tegoroczne hasło akcji brzmi „Czytanie wzmacnia”, dlatego Waldemar Trelka – starosta radomski oraz Powiatowy Instytut Kultury zapraszają do zbiórki książek dla dzieci i młodzieży, które wzbogacą zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy.

– Biblioteki to bardzo ważne miejsca na mapie kulturalnej każdej gminy, miasta, ale i powiatu. Nie tylko zapewniają dostęp do książek i zbiorów elektronicznych, ale również animują wiele przedsięwzięć kulturalnych, społecznych, czy edukacyjnych – mówi starosta Waldemar Trelka. – Dlatego naturalne jest, że chcemy je wspierać, czasem zbierając książki, a innym razem poprzez współorganizowanie lokalnych wydarzeń przez Powiatowy Instytut Kultury.

Chętni mogą przynosić książki dla dzieci i młodzieży – nowe lub używane, ale w dobrym stanie – w następujących miejscach:

  • w dniach 1 – 7 października do: budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Mazowieckiego 7 w Radomiu (Wydział Promocji) oraz budynku Powiatowego Instytutu Kultury przy ul. Jakubowskiego 5 w Iłży,
  • w dniu 9 października bezpośrednio do GOK w Wierzbicy podczas Nocy Bibliotek w godz. 17 – 21.

Z kolei w sobotę, 9 października w godzinach 17 – 21 Powiatowy Instytut Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy, korzystając z gościny Gminnego Ośrodka Kultury, zapraszają do sali GOK na Noc Bibliotek. W programie bajka dla najmłodszych, gry i konkursy czytelnicze oraz koncert poezji śpiewanej.

Noc Bibliotek w Wierzbicy to jednocześnie inauguracja nowego cyklu Powiatowego Instytutu Kultury pod hasłem „Moc Bibliotek”. W jego ramach, Instytut w najbliższych miesiącach, chce zaprosić biblioteki publiczne z terenu powiatu do współorganizacji spotkań autorskich, promocji i innych wydarzeń, promujących czytelnictwo i biblioteki.

W Malinowym deszcz...
Skip to content