Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Powiatowe Biuro Literackie w Zakrzewie

26 lutego 2024

Powiatowy Instytut Kultury zaprasza 4 marca (poniedziałek) 2024 r., godz. 18 do Zakrzewa, do Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie w Powiatowym Biurze Literackim.

Gościem spotkania będzie Jan Skalik ( ur. w 1943 r. w Pionkach) – prof. ekonomicznych, wieloletni pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Prof. Skalik związany jest z Ziemią Radomską  o czym dowiadujemy się m.in. z jego książek: „Podróże w przeszłość” i „Mała Ojczyzna. Opowiadania o Ziemi Radomskiej i jej mieszkańcach”. Wstęp wolny

Powiatowe Biuro Literackie to cykl autorskich spotkań z pisarzami (dotychczas byliśmy w Iłży, Jedlni, Pionkach) związanymi z regionem radomskim swoim biogramem bądź twórczością. Planujemy, jak to w biurze, rzeczowe rozmowy o twórczości, miejscu i roli pisarza we współczesnym świecie, a także funkcji literatury i sztuki w życiu mniejszych i większych społeczności. Literatów ”przesłuchuje  –  dla nas i dla Państwa – Marcin Kępa, sam też literat mający na koncie kilka książek, głównie z Radomiem w tle.

Współorganizatorem spotkania 4 marca jest Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie.  

Honorowy patronat nad Powiatowym Biurem Literackim sprawuje starosta radomski Waldemar Trelka.

Niestety, nakład „Mała Ojczyzna. Opowiadania o Ziemi Radomskiej i jej mieszkańcach” już się wyczerpał. Autor nie zostawia nas jednak bez lektury i przesyła dla fanów Powiatowego Biura Literackiego wersję pdf swojej książki. Zachęcamy do lektury.