Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Radek Rak w Jedlińsku

11 kwietnia 2024

Muzycznie, plastycznie, teatralnie i literacko będzie podczas startującego już w tę niedzielę naszego festiwalu Ars Moriendi. W Jedlińsku zapraszamy na spotkanie z pisarzem Radkiem Rakiem.

„O krainie ciemności” porozmawiamy z Radkiem Rakiem 16 kwietnia (wtorek) Jedlińsk, godz. 18.00 w Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku, ul. Warecka 4.

Radek Rak – pisarz i lekarz weterynarii. Na co dzień zajmuje się byciem mężem i tatą. Za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” (Powergraph 2019) otrzymał Nagrodę Nike, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Jerzego Żuławskiego, Nagrodę „Nowej Fantastyki” oraz European Science Fiction Society Award w kategorii Best Written Work of Fiction. W 2022 r. ukazał się pierwszy tom jego trylogii „Agla” pt. „Alef”, który otrzymał Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO, Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę „Nowej Fantastyki” i Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. Drugi tom pt. „Aurora” ukazał się w październiku 2023 r. Autor libretta do opery „Baśń o sercu” Aleksandra Nowaka, nominowanej w tym roku do Nagrody Fryderyk.

Spotkanie poprowadzi Marcin Kępa – radomian, pisarz, animator kultury, publicysta.

Pełen program Ars Moriendi na: https://www.pik.radom.pl/ars-moriendi-2024/. Zapraszamy, razem z kuratorem wydarzenia Adam Strug.

Zdjęcie pisarza: Mikołaj Starzyński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Ars Moriendi – wolny. Za pomoc w organizacji spotkania 16 kwietnia dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlińsku.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje Waldemar Trelka – starosta radomski.

P.S. Dla tych, co nie znają herbu Jedlińska, informacja – jest w nim Rak. Lepszego więc miejsca na spotkanie z pisarzem, w całym Powiat Radomski, znaleźć nie mogliśmy 😀. – W herbie mojej rodzinnnej Dębicy był kiedyś też rak.Obecnie miasto ma już inny – Gryf. Ale to faktycznie ciekawa zbieżność, bo to raczej rzadki wizerunek – przyznaje Pisarz, wciągnięty przez nas w rozważania heraldyczne.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki Radka Raka. Stoisko zapewnia radomska księgarnia „Sonet”.