Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Retrospekcje - Bartodzieje

Retropopołudnie

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”]

Pierwsze spotkanie – 20 października 2021 r. – w ramach cyklu „Retrospekcje. Powiat Radomski” już za nami. 

W świetlicy w Bartodziejach rozmawialiśmy o historii szkolnictwa w gminie Jastrzębia. Oj nie było kiedyś łatwo. Nauczycielki w śniegu brnęły na piechotę do szkół, na wyposażeniu były portrety wodzów narodu i partii i spluwaczki, wychodek zamiast toalet w budynkach, a gąbka zmoczona do ścierania tablicy zamarzała… Wszystko to jednak nic, w porównaniu z pasją pedagogiczną i zapałem uczniów, one w końcu zwyciężały. 

„Retropopołudnie” miało piękną oprawę plastyczną – stare ławki, kałamarze, globus, lampy naftowe, kroniki szkolne. Wśród zgromadzonych nie brakowało i takich, którzy jeszcze pamiętali, jak odrabiali lekcje przy takich lampach albo ile stalówek łamali tygodniowo ucząc się pisać.

Podczas spotkania zainaugurowaliśmy także działalność profilu na Facebooku. 

Pierwszy post opublikowali uroczyście wicestarosta radomski Krzysztof Kozera i wójt gminy Jastrzębia Wojciech Ćwierz. Zapraszamy na profil.

„Retropopołudnie” poprowadzili: szefowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębi Małgorzata Skwarek i Grzegorz Siek (PIK/ profil „Radom. Retrospekcja”).

Serdecznie dziękujemy władzom i mieszkańcom gminy Jastrzębia za ciepłe przyjęcie. Zdradzimy jeszcze, że po za kończeniu transmisji – całe spotkanie można było śledzić on line – też się działo, wiele smacznego! Winne temu są panie z Koła Gospodyń Wiejskich :).

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.11.4″ _module_preset=”default”][et_pb_column _builder_version=”4.11.4″ _module_preset=”default” type=”4_4″][et_pb_gallery _builder_version=”4.11.4″ _module_preset=”default” gallery_ids=”1521,1522,1523,1524,1525,1526,1527,1528,1529″ posts_number=”16″ show_title_and_caption=”off” show_pagination=”off” box_shadow_style_image=”preset2″ hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.