Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Tłumy w galerii

24 września 2023

Niedziela (24 września) to już naprawdę ostatnia szansa na „Spotkania z Ikoną” w „Galerii na Piętrze” PIK. Dziś o godz. 15 końcowe oprowadzanie kuratorskie. Wstęp wolny.

Wystawa prac grupy radomskich ikonopisów zatytułowana „Spotkania z Ikoną” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przedłużyliśmy nawet czas jej eksponowania. Od połowy sierpnia – bo wtedy, w ramach festiwalu „Ikony Wolności” pojawiła się u nas prezentacja – obejrzało ją setki gości, grup i osób indywidualnych.

Ostatni zaś tydzień, jeśli chodzi o liczbę widzów, był rekordowy!!! Drzwi prawie się nie zamykały, a odwiedzali nas w tym czasie głównie uczniowie iłżeckich szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłży. Byli i goście z Radomia, z Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Korczaka w Radomiu.

Wszyscy zwiedzający mogli wysłuchać opowieści kuratora Norbert Jastalski o ikonach, o samej wystawie. Dla większości gości było to pierwsze zetknięcie z tego rodzaju sztuką. Wyjątkowy tydzień uwieczniliśmy na zdjęciach. Częstujcie się pamiątką 🙂

Dziękujemy wszystkim, których gościli w „Galerii na Piętrze” i podziwiali ikony. Głęboko kłaniamy się też autorom obrazów skupionym w radomskiej grupie ikonopisów; cieszymy się że podzieliliście się z nami i widzami „Galerii na Piętrze” swoją pasją. Życzymy wytrwałości w dalszej drodze artystycznej, w pisaniu ikon. Coś nam się wydaje, że po tej wystawie Wasza grupa się powiększy, bo pytań o to jak do Was dołączyć, nie brakowało. Odsyłamy do strony: http://www.ikony.radom.pl/

A już w czwartek (28 września) otwarcie nowej wystawy. Szczegóły – jutro. Teraz cieszymy się jeszcze ostatnimi godzinami z ikoną.

Za patronat nad wystawami w „Galerii na Piętrze” dziękujemy Waldemar Trelka – starosta radomski .