Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wernisaż

10 lipca 2023

„Pomiędzy konstrukcją a emocją” to tytuł wystawy Marcina Słowik – Wilczyńskiego na otwarcie której zapraszamy do „Galerii na Piętrze”. Wernisaż – 12 lipca (środa) o godz. 18.

Marcin Słowik-Wilczyński urodził się w 1973 roku w Starachowicach. W latach 1994 – 1999 studiował w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, kierunek: pedagogika specjalna. W latach 1998 – 2003 Wilczyński studiował w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej. Tu uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego, aneks w Pracowni Rysunku, u prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Krzysztofa Wyznera. W latach 2004 – 2006 artysta odbył studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa (dyplom w Pracowni Malarstwa u prof. Janusza Orbitowskiego, aneks w Pracowni Rysunku u prof. Marka Szymańskiego, w Pracowni Tkaniny Artystycznej u prof. Lilli Kulki oraz w Pracowni Interdyscyplinarnej u prof. Zbigniewa Bajka).

W 2015 r. Wilczyński obronił doktorat na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP.

Marcin Słowik – Wilczyński uprawia twórczość w zakresie: malarstwa, rysunku, kompozycji przestrzennych. Dotychczas zrealizował 17 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych.

Kuratorem wystawy w PIK jest Mariusz Dański.

Zapraszamy na wernisaż – 12 lipca, godz. 18, „Galeria na Piętrze”, Powiatowy Instytut Kultury, ul. Jakubowskiego 5.